Indové mají velký zájem o studium korejštiny

18:58 | 23.12.2016 Eunka 3
Na celém světě se najdou lidé, kteří se věnují studiu korejského jazyka a jsou přitahováni korejskou kulturou. V Indii to není jiné. Tam dokonce zájem o korejštinu neustále narůstá!
Indky studující korejský jazyk a kulturu
Indky studující korejský jazyk a kulturu FOTO: facebook.com/SejongHakdangNewD...
V Indii narůstá počet mladých lidí, kteří chtějí studovat korejštinu proto, aby si mohli snáze najít zaměstnání nebo mohli studovat v jiné asijské zemi, nejlépe v Koreji. 

Kde se Indové korejštinu učí? Mají různé možnosti. Mohou například navštěvovat kurzy korejštiny a korejské kultury, které pořádá King Sejong Institute v Novém Díllí a nově také na pobočkách v Čennaí a v Patně. Letos se na kurzy v Novém Díllí přihlásilo v průměru 203 studentů. Když byla třída v roce 2013 poprvé otevřena, bylo jich 55.

Proč vlastně studium korejštiny zajímá stále více Indů? Vedoucí centra Kim Geum Pyeong řekl: "V Novém Dillí můžeme vnímat silný vliv hallyu kultury, proto i mnoho vysokých škol otevřelo kurzy korejštiny. Trend studovat právě tento jazyk v naší zemi narůstá."

Poté pokračoval: "Myslím, že to však není jen K-popem a hallyu vlnou, ale jsou tu i jiné faktory. V zemi je hned několik korejských firem a podniků, a je logické, že hledají zaměstnance, kteří budou hovořit korejsky."

Z nedávno dělané studie se zjistilo, že zhruba 37% Indů studujících korejštinu přiznalo, že doufají, že si tak snáze najdou práci. Dalších 33% chce studovat v Jižní Koreji. Ostatní uvedli, že je prostě jen zajímá korejská kultura.

A jaké jsou výsledky? Osmnáct šikovných indických studentů našlo za poslední dva roky zaměstnání svých snů. Zaměstnaly je známé společnosti jako Samsung Electronics, E.Land a Oracle. O studenty mají samozřejmě zájem i cestovní kanceláře a agentury v Indii. Dalších jedenáct studentů obdrželo stipendium a mohou jet studovat přímo do Koreje. 

Není divu, že indické univerzity reagují na zvyšující se zájem a otvírají hojně kurzy korejštiny. Letos to udělala například univerzita Banaras Hindu ve Váránasí. Univerzita IGNOU má v plánu zahájit kurzy korejštiny v březnu.

Studovat korejštinu lze samozřejmě i v naší zemi, například v Praze a v Olomouci.

ZDROJ: koreaherald.com/Yonhap

Diskuze

Momentálně nepodporujeme Internet Explorer 9