Teroristický útok v Xinjiangu způsobil těžké ztráty na životech

14:00 | 31.07.2014 wmxj5312hb 2
Okres Shache, autonomní oblast Xinjiang, Severovýchodní Čína. V pondělí 28. července brzo ráno proběhl právě v této oblasti další teroristický útok, který si vyžádal desítky obětí.
V Xinjiangu byl další teroristický útok, který si vyžádal mnoho obětí.
V Xinjiangu byl další teroristický útok, který si vyžádal mnoho obětí. FOTO: gbtimes.com
Gang útočníků vyzbrojený dlouhými noži a sekerami zde zaútočil na policejní stanici a vládní úřady ve městě Elixku, přičemž někteří z nich se pak přesunuli do blízkého města Huangdi, kde útočili na civilisty a ničili vozidla. Podle místní policie byly zraněny nebo zabity desítky Ujgurů a Hanů. 

Policisté na místě zastřelili desítky příslušníků gangu. Bylo zničeno celkem 31 vozidel, z toho 6 bylo zapáleno. Počáteční šetření ukázalo, že tento útok byl organizovaný a promyšlený. Další vyšetřování je v plném proudu. 

Shache County už bylo svědkem teroristického útoku v prosinci 2013, kdy 9 teroristů ozbrojených noži zaútočilo na policejní stanici. Při útoku házeli výbušniny, podpalovali policejní auta a policie 8 z nich zastřelila. Smutná bilance v této autonomní oblasti však pokračuje. Po sebevražedném útoku dvěma terénními vozidly naloženým výbušninami na trhu s ovocem a zeleninou v Urumqi, 22. května, bylo 31 mrtvých a 94 zraněných. Fanatickému násilí se nevyhnul ani šachový salonek (místo, kde se v Číně popíjí litry čaje a hrají šachy, karty a další podobné hry) ve městě Hotan, kde byli po útoku dlouhými noži zraněni čtyři návštěvníci. Zde se však podařilo útočníky velmi rychle zneškodnit (dva zastřeleni, jeden zatčen) a žádné ze zranění hostů nebylo vážného charakteru.

ZDROJ: china.org.cn, bbc.com

Diskuze

Momentálně nepodporujeme Internet Explorer 9