Počet mužských jedinců léčících vypadávání vlasů roste

17:50 | 28.05.2014 Peťul_TripleS 2
Instituce Health Insurance Review & Assessment Service v Soulu uvedla, že počet korejských mužů vyhledávajících léčbu vypadávání vlasů, zažívá meziroční nárůst o zhruba 4,8%!
Vypadávání vlasů
Vypadávání vlasů FOTO: koreaherald.com
Instituce prohlásila, že počet pacientů se zvýšil ze 180 000 (2009) na 210 000 (2013). Za svoji léčbu v roce 2009 utratili 12,2 bilionu wonů (asi 240 miliard Kč) a v roce 2013 18 bilionu wonů (asi 354 miliard Kč). Kolem 30 procent pacientů je ve 30. a 40. letech. „Vypadávání vlasů může mít mnoho příčin,“ řekl ve svém prohlášení úředník instituce.

„Jednou z příčin je dihydrotestosteron, derivát mužského hormonu testosteronu, který má sklon k ničení vlasových váčků na vaší hlavě. K dalším příčinám patří těžký stres a podvýživa. Mezitím si ženy mohou všimnout změn u svých vlasů v průběhu těhotenství nebo v období po porodu.“

Jeden z léků dostupných v Koreji k léčbě vypadávání vlasů mužů je Propecia od americké farmaceutické společnosti Merck & Co. Syntetická droga, také známá jako Finasteride, léčí první fázi vypadávání vlasů blokováním produkce dihydrotestosteronu. Některé z nežádoucích účinků mohou být deprese nebo sexuální dysfunkce.

„Rozhodl jsem se to nebrat, protože jsem nechtěl riskovat, jelikož mnoho lidí, které znám, zažili vedlejší sexuální účinky,“ řekl třicetiletý muž, který zažívá vypadávání vlasů. „Jeden člověk, kterého znám, řekl, že mu to nevadí, protože si myslí, že měl příliš aktivní sexuální apetit.“

Jiné druhy vypadávání vlasů zahrnují alopecia areata, lépe známou jako "ohraničená ztráta vlasů". Je to stav, ve kterém vlasy vypadávají z určité části těla, obvykle z pokožky hlavy. Dle Health Insurance Review & Assessment Service se dá tento stav přirozeně vyléčit z 80%, ale ve vzácných případech se může rozšířit po celé hlavě.

Podle instituce zdravému člověku obvykle vypadne asi 50 až 70 vlasů denně. Těm, kterým vypadne více než 100 vlasů denně, se doporučuje, aby vyhledali lékařskou pomoc.

Kromě lékařského vyšetření je nejlepší způsob, jak zabránit vypadávání vlasů, správný šampon. „Ujistěte se, že důkladně opláchnete vlasy od šamponu,“ řekl úředník instituce. „Také se ujistěte, že si důkladně osušíte své vlasy a pokožku. Příliš často ráno nepoužívejte fén. Pokud máte anémii nebo problémy se štítnou žlázou, snažte se vyhnout stresu, pokud můžete. Měli byste se také vyhnout hladovění.“

Jak jste na tom vy? Bojujete s vypadáváním vlasů? Jak to řešíte? Podělte se s námi v komentářích.

ZDROJ: koreaherald.com

Diskuze

Momentálně nepodporujeme Internet Explorer 9