Co Kim Yuna prozradila na tiskové konferenci?

17:00 | 26.02.2014 Eunka 2
Dne 20. února se v Soči konala tisková konference zaměřená i na krasobruslaře, a samozřejmě, že stříbrná medaile Kim Yuny byla žhavým tématem. Korejská královna ledu neváhala a sdělila, co je pro ni důležité.
Kim Yuna
Kim Yuna FOTO: iamkoream.com
Kim Yuna, držitelka zlaté medaile z olympiády ve Vancouveru, a také stříbrná medailistka ze Soči, ukončila svou krasobruslařskou kariéru. Na tiskové konferenci hned v úvodu řekla: „Chtěla bych, aby si mě lidé pamatovali spíše jako krasobruslařku, než aby ve mně viděli zlatou medailistku z Vancouveru a stříbrnou ze Soči."

Tomuto výroku odpovídalo i chování této elegantní a talentované ženy, která po dobu olympijských her několikrát zdůraznila, že nepřijela proto, aby se soustředila jen na vítězství, jako před čtyřmi lety. Stříbrnou medaili nakonec přijala mnohem snáz než většina jejích krajanů, kteří stále spekulují o tom, zda si její soupeřka Sotnikova zlato zasloužila.K tomu se Kim Yuna vyjádřila takto: Byla jsem klidná, protože jsem nepřijela jen kvůli zlaté medaili. Samozřejmě tu určité očekávání bylo, to prostě dělá ta atmosféra, ale máte-li příliš vysoká očekávání, jste pak o to více zklamaní."

Pak pokračovala: V minulosti se mi několikrát stalo, že hodnocení až tak neodpovídalo mému výkonu, ačkoliv jsem dělala, co jsem mohla. Takže si umím představit jaké scénáře probíhaly lidem v hlavě. Pro mě to však nebylo zase tak překvapivé."

Toho, že se umístila na druhém místě za Sotnikovou, nelituje. Prohlásila, že výkony ostatních závodnic sice nesledovala, ale pochválila svou kolegyni, japonskou krasobruslařku Mao Asadu, která je držitelkou stříbrné medaile ze ZOH ve Vancouveru. V Soči však neměla tolik štěstí, pokazila krátký program a nakonec se umístila na 6. místě. O ní Kim Yuna řekla: Dlouho jsme spolu soutěžily a lidé měli tendenci nás srovnávat. Mezi námi však nebyla žádná rivalita. Myslím, že si ji budu pamatovat nejvíc ze všech. Není zas tolik krasobruslařek, které by byly tak často srovnávány, jako my dvě."


ZDROJ: sacbee.com
FOTO: yunakimfan.com

Diskuze

Momentálně nepodporujeme Internet Explorer 9