Kim Yuna si zvyká na led v Soči

18:00 | 17.02.2014 Eunka 4
I talentovaná korejská krasobruslařka by ráda na letošní olympiádě v Soči uspěla. Navíc se po skončení ZOH chystá do krasobruslařského důchodu. Můžeme jí tedy držet palce.
Kim Yuna během tréninku
Kim Yuna během tréninku FOTO: japantimes.co.jp
Předtím, než tato bravurní skokanka předvede světu své umění, musela si vyzkoušet led v Soči a sžít se s ním. Mimo to poskytla krátký rozhovor, v němž přiznala, jak si svou účast na olympiádě užívá. Na rozcvičení má ještě trochu času, neboť krátký program žen je naplánován na 19. února a volné jízdy proběhnou pak hned o den později. 

Během tréninku ji nespustili z očí komentátoři a také zraky kamer se k ní upínaly. Klouzala po ledě s grácií a půvabem. Její styl neopomenul pochválit ani jeden kanadský krasobruslař. V následujícím videu se můžete podívat na ukázku z jejího seznamování s olympijským ledem.Kim Yuna přijela do Soči ve středu 12. února a ohledně svého tréninku prozradila: "Nejdůležitější věcí na mém tréninku je, abych pokračovala v tom, co jsem dělala v Koreji. Musela jsem si nejprve zvyknout na led a přiznávám se, že na konci tréninku jsem si již vcelku přivykla. Vyzkoušela jsem si také různé části svých jízd."

Když tuto nadanou korejskou krasobruslařku přirovnávali k jejím slavným kolegyním Sonje Henie a Katarině Witt, ohradila se: "Dnešní doba je úplně jiná než ta, ve které závodily ony. Hodně času uplynulo a i naše schopnosti jsou rozdílné."

Poté dodala: "Letos si chci olympiádu vychutnat. Nebudu se zaměřovat jen na vítězství, ale především se chci zaměřit na to, že tu vůbec mohu být."Přirozeně se jí též zeptali na rivalky. Středem pozornosti je zejména mladičká Ruska Julia Lipnická, která se stala vítězkou týmové soutěže. Obává se jí korejská královna ledu? Ne. Kim Yuna odvětila: "Týmové soutěže jsem se nezúčastnila, ale viděla jsem výkony soutěžících na videu. O Julii Lipnické jsem hodně slyšela. Pro mě jsou tohle poslední olympijské hry a myslím, že pro nás obě to bude velká zkušenost. Každý sportovec se snaží, aby dopadl co nejlépe. A já nechci zmiňovat nic konkrétního ohledně této záležitosti."

Na závěr je nutno dodat, že Kim Yuna přijela do Soči výborně připravena a bude bojovat o zlato. Přejme jí tedy hodně štěstí!


ZDROJ: japantimes.co.jp
FOTO: news.yahoo.com 

Diskuze

Momentálně nepodporujeme Internet Explorer 9