Bohatší Korejci se snaží přestat kouřit více než ti chudší

13:00 | 29.12.2020 Xiunka 0
Cigarety jsou něčím, bez čeho si mnozí z nás nedokáží představit svůj život. Někteří z nás si místo snídaně zapálí. Korejci proti tomuto bojují.
Ilustrační foto
Ilustrační foto FOTO: pexels.com

Nedávná studie odhalila, že zhruba čtyři z deseti kuřáků v Jižní Koreji se rozhodli přestat kouřit poté, co u nich došlo ke zhoršení zdravotního stavu. Do této studie se zapojilo 1 031 dospělých jedinců ve věku 20 až 65 let. Až 44,5 % z nich uvedlo jako hlavní důvod pro odvykání kouření svůj zdravotní stav.

Z dotazovaných 87,5 % přiznalo, že se už v minulosti pokusilo přestat kouřit. Kromě zhoršujícího zdraví je hlavním důvodem stále se zvyšující cena cigaret. Zarážející je ovšem následující. Pouze 15,2 % z těch, co měsíčně vydělá méně než zhruba 60 tis CZK, zohlednilo vyšší cenu.

Až 97 % z těch, co vydělávají více, se už nejméně jednou pokusilo přestat kouřit. U jedinců s menšími příjmy tomu tak bylo pouze u 81,5 %. Tyto výsledky naznačují, že lidé s menšími příjmy se pokoušejí přestat kouřit méně.

Starší lidé mají více zkušeností s kouřením. Z šedesátiletých 54,9 % uvedlo, že v minulosti kouřilo.

Kouřili jste? Pokoušeli jste se už někdy přestat kouřit? Proč si myslíte, že se chudší Korejci snaží přestat kouřit méně?

ZDROJ: koreabizwire.com


Diskuze

Momentálně nepodporujeme Internet Explorer 9