Korejští studenti mají problém s pozorností během online výuky

13:00 | 30.11.2020 Xiunka 1
Jste pořád online a ihned na vše kromě školy reagujete? Korejští studenti jsou na tom podobně.
Ilustrační obrázek
Ilustrační obrázek FOTO: pexels.com
Obavy ze zhoršující úrovně dosaženého vzdělání se stále prohlubují. Přestože školy začaly k online výuce s ohledem na probíhající pandemii nabízet různé kurzy, studenti se na ně nedokážou plně soustředit. Bylo oznámeno, že počet dospívajících uživatelů počítačů a chytrých telefonů v letošních roce stoupl o 5 procent. Teenageři oproti loňskému roku strávili používáním počítače o 119 procent více času a chytrých telefonů o šestnáct.

Problém je v tom, že dospívající nepoužívají počítače a chytré telefony pouze ke studiu. Obvykle začínají hrát hry anebo sledovat videa v 8 až 9 ráno, což je o mnohem dříve, než tomu bylo loni. Navíc mnoho z nich sleduje videa na YouTube během online výuky. I když je YouTube stále využíván jako prostředek online výuky, lze předpokládat, že studenti sledují videa, které se školou nesouvisí.

Chytré mobilní telefony jsou používány pro hraní her, natáčení videí, brouzdání na internetu a pohybování se na sociálních sítích. Zatímco loni začali studenti využívat tyto funkce chytrých telefonů až zhruba po 15 hodině, letos to dělají ve dne v noci.

„Dospívající studenti používající počítače a chytré telefony k online výuce věnují stále menší pozornost třídě, protože jsou rozptylováni jiným dostupným obsahem,“ uvedlo Nielsen KoreanClick.

Obavy, že studenti věnují online výuce stále menší pozornost oproti normální formě nejsou zatím věrohodně podloženy. Nicméně je otázkou času, než se tím začne pořádně zabývat korejské ministerstvo školství.

ZDROJ: koreabizwire.com

Diskuze

Momentálně nepodporujeme Internet Explorer 9