JR East očekává nová razítka

13:00 | 29.06.2020 Sachi 0
Společnost East Japan Railway Co. neboli JR East obnoví návrhy gumových razítek, která mohou cestující používat na všech 78 stanicích v regionech, které pokrývá tokijská pobočka. Dne 8. července poprvé po 17 letech, jak uvedli zástupci společnosti.
Nová razítka - Ueno sta.(vlevo), Shinjuku sta.(vpravo)
Nová razítka - Ueno sta.(vlevo), Shinjuku sta.(vpravo) FOTO: facebook.com/TheJapanNews/

"Doufáme, že se uživatelé tímto způsobem dozví o charakteristických vlastnostech jednotlivých stanic, pomocí gumového razítka,“ řekl pracovník pobočky JR East, Tokio.
 

Nová gumová razítka jsou navržena tak, aby vypadala jako tradiční japonské rodinné emblémy zvané kamon. Každý návrh je zhotoven ze čtyř typů rámů: šestiúhelník, kruh, osmiúhelník nebo čtyři kruhy dohromady. Čtyři rámečky a pět barev - červená, rumělková, zelená, modrá a fialová - jsou náhodně kombinovány pro každý vzor razítka, který je tvořen jedním znakem kanji z názvu stanice a ilustrací související s něčím, co má historický význam nebo je to speciální jídlo z dané oblasti.
 

Například nové gumové razítko pro stanici JR Tokio je navrženo s kanji znakem pro „to“ z Tokia a  s ilustrací jeho proslulé nádražní budovy, zatímco razítko pro stanici JR Ueno má kanji znak „no“ z Uena, a ilustraci pandy ze ZOO Ueno poblíž stanice, a listy lotosu z nedalekého rybníka Shinobazu. Součástí každého návrhu je také romanizovaný zápis názvu stanice, aby jej mohli ocenit i cizinci.
 

Zápisník pro sběr gumových razítek bude v prodeji od 21. července. Budou k dispozici v samoobsluhách uvnitř stanic i jinde.
 

Libí se vám nový design razítek označení stanic v Japonsku?

 

ZDROJ: the-japan-news.com/


Diskuze

Momentálně nepodporujeme Internet Explorer 9