Korejští učitelé neradi vidí své fotografie v absolventských albech

13:00 | 03.05.2020 Xiunka 0
Absolventská alba jsou něčím, co je nesmazatelně spojeno s úspěšným dokončením studia. Proč z nich nemají radost korejští učitelé?
Ilustrační foto
Ilustrační foto FOTO: pexels.com

Svaz učitelů v Soulu provedl on-line průzkum, do kterého se zapojilo 8 122 učitelů z mateřských, základních a středních škol. Z celkového počtu 70,6 % respondentů uvedlo, že se cítí nesví z toho, když jejich fotografie musí být zahrnuta v absolventských albech. Nepohodlí pramení z toho, že by tyto fotografie mohly být použity při zločinu anebo pošpinění dobré pověsti.

Na otázku, zda se podobná situaci v minulosti již někdy stala, 7,6 % respondentů uvedlo, že skutečně utrpělo škodu právě díky této fotografii. Zatímco 31,1 % prohlásilo, že slyšelo o případech, kdy k tomu došlo.

Mezi specifické případy patří nakupování a prodávání absolventského alba s fotografiemi učitelů v internetových kavárnách za účelem poznání tváře nového vyučujícího. Jeden z učitelů dokonce uvedl, že jej kontaktoval člověk, který se identifikoval jako strýc studenta, a vyjádřil touhu setkat se. Volající uvedl, že viděl jeho fotografii v albu.

Úzkost z fotografií je mnohem horší pro ženy a začínající učitele. Většina škol vkládá do svých absolventských alb fotografie učitelů. Celkem 78,6 % respondentů uvedlo, že ročenka ve škole dokonce obsahuje fotografie všech učitelů.

Odbor učitelů v současné době zvažuje jiné způsoby připomínající absolvování škol kromě ročenek.

ZDROJ: koreabizwire.com


Diskuze

Momentálně nepodporujeme Internet Explorer 9