Korejci představili způsoby, jak pomoci domácím mazlíčkům od deprese

13:00 | 14.04.2020 Xiunka 0
Nejsme jediní, na koho má vliv toto obtížné období, kdy se doporučuje pobývat doma. Jak můžeme pomoci domácím mazlíčkům?
Jak zabavit svého pejska v karanténě?
Jak zabavit svého pejska v karanténě? FOTO: pexels.com
Agentura pro rozvoj venkova (RDA) nedávno představila řadu způsobů, jak pomoci domácím mazlíčkům překonat deprese, kterými trpí v důsledku snížení pohybu s ohledem na dění v souvislosti s COVID-19. Bylo oznámeno, že mazlíčci mohou trpět tzv. ''corona blues", což je příznak deprese spojený s obezitou a svalovou slabostí.

Majitelům domácích mazlíčků se doporučuje snížit objem krmiva, aby se tak předešlo případné nadváze. Doporučuje se krmivo bohaté na vlákninu. Množství krmiva se samozřejmě liší dle druhu a zdravotního stavu domácího mazlíčka. Za nejvýhodnější je vnímáno 80 % normální denní dávky.

"Mnoho domácích mazlíčků a jejich majitelů trpí hromadícím se stresem způsobeným dlouhotrvajícím ohniskem koronaviru. Zvýšená rozmanitost vnitřních aktivit pomůže při budování silnějších vztahů mezi domácím mazlíčkem a jeho majitelem. Uvolní také stres a navodí psychickou stabilitu,“ prohlásil Kim Dong Hoon, vedoucí výzkumného týmu pro dobré životní podmínky zvířat v Národním ústavu pro vědu o zvířatech.

Vnitřní aktivity by měly být prováděny v místnostech bohatých na sluneční světlo. Doporučuje se také časté větrání.


ZDROJ: koreabizwire.com

Diskuze

Momentálně nepodporujeme Internet Explorer 9