K-pop showcase CZ 2020 [Report]

15:00 | 21.03.2020 TerkaS 0
V novém kabátě a v plné parádě. Takhle bychom shrnuli letošní ročník K-pop showcase, který byl plný překvapení a noblesy. Ohlédněte se s námi zpět v čase a prožijte znovu ohromující taneční vystoupení soutěžících.
K-pop showcase 2020
K-pop showcase 2020 FOTO: facebook.com

TerkaS:

Letošní ročník taneční soutěže K-pop showcase probíhal v nových prostorách, a to v divadle Za plotem v areálu Psychiatrické nemocnice Bohnice. Změna místa konání s sebou přinesla menší komplikace, protože jej nemohli najít jak někteří diváci, tak soutěžící, ale nakonec se všichni sešli v hale před divadelním sálem a mohlo se začít. Celou soutěží nás provázeli moderátoři Dei a Tuan, přičemž pro Tuana to byla úplná premiéra, a tak nebyla nouze o zábavné hlášky.

Po představení zcela dámské poroty – Denise z OH MY GIRLS, Lil'A, Min a Barča z XXL Crew – se mohlo jít na věc. Představily se nám jak mnohým známé taneční skupiny jako Polaris, které vyhrály loňský K-pop contest, SINNER, Excelent, Deja Vu či L.I.E, tak i nováčci jako Untamed, dívčí duo Double Trouble či FlyingRocksCrew. Nechyběli ani sólisté, kteří stanovili laťku hodně vysoko. 
 
  
 

Mně osobně se nejvíce líbila vystoupení Excelent, SINNER, AVII a Daniela Kima. Při Dun Dun od Everglow, Snapping od Chunghy a Lie od Jimina jsem jen stěží popadala dech. Všechny pohyby, kroky a gesta zvládli soutěžící na jedničku a byla vidět velká profesionalita a sebevědomí. Takhle bych si představovala všechna vystoupení. Největším překvapením byl tanečník Max ze Žluté síly, který předvedl oslňující verzi Follow od Monsta X. Bohužel se pro jeho vystoupení hlasovat nedalo, protože se na showcase objevil jen jako host.

Nakonec se na 3. místo probojoval ATEEZ collab, 2. místo obsadila skupina Untamed a celkovými vítězkyněmi se staly Deja Vu.


 

Sachi:

Ačkoliv jsem kvůli pracovním povinnostem dorazila na K-pop showcase později, velmi jsem si celkový průběh akce užila. Především jsem věnovala pozornost skupinám a sólistům před námi. Neuveřitelně mě bavila energie, radost a cit, který všichni zúčastnění svému vystoupení věnovali a za kterým zajisté stojí určitě nespočet hodin trénování a tvrdé práce. Sobecké by bylo ode mě tvrdit, které vystoupení bylo nejlepší, když jsem neviděla všechny předchozí z osobního úhlu pohledu. Určitě každý pocitoval jistou nervozitu, a proto pro mě byl velký/malý vítěz každý, kdo před námi stanul, a za to já osobně všem děkuju.


Na závěr dodám, že všechna vystoupení byla z mého pohledu na vysoké úrovni a kdyby to šlo, ocenila bych malou cenou útěchy všechny, co se neumístili na předních příčkách. Pro příští rok bych ráda v porotě viděla i zástupce mužského pohlaví, kteří by na jednotlivá vystoupení mohli mít zase úplně jiný názor.
 

Evča:

Toto byla moje první česká K-Pop showcase, které jsem se zúčastnila, takže nechci porovnávat s těmi, které se konají na Slovensku nebo s tradičním K-Pop Contestem. Jsem velmi ráda, že tyto akce v naší zemi stále fungují, a že se najdou lidé, kteří věnují svůj čas, peníze a úsilí, aby česká k-pop komunita stále žila. To samé platí pro talentované tanečníky, kteří opět dokázali, že čeští k-pop fanoušci jsou velmi talentovanými lidmi, kteří dají vše do svých vystoupení a dají si záležet nejen na samotném tanci, ale i image, líčení, kostýmech i konceptu, který je potřeba "zahrát". Je milé vidět známé tváře v porotě - slečny, které rozhodovaly a vyjadřovaly se k jednotlivým vystoupením. Z mého pohledu by měl tým být možná více synchronizovaný a profesionální, aby nedošlo, k tomu, že je hodnocení velmi dlouhé či příliš emočně zabarvené.

Mezi vystupujícími bylo velmi těžké vybrat, kdo předvedl nejlepší výkon a dá se tedy říct, že jsem fandila všem a hlavně doufám, že si každý vystupující své vystoupení užil. Já jsem se dobře bavila a určitě si nenechám ujít další rok. Děkuji!


FOTO: TerkaS/AsianStyle.cz

Diskuze

Momentálně nepodporujeme Internet Explorer 9