V korejské armádě slouží méně kuřáků

14:00 | 06.03.2020 Xiunka 0
Korejské Ministerstvo zdravotnictví a sociálních věcí a Ministerstvo obrany v loňském roce spojily síly v průzkumu, který se zabýval počtem kuřáků sloužících v armádě.
cigarety
cigarety FOTO: pexels.com

Průzkum probíhal od 20. listopadu do 10. prosince s tím, že se do něj zapojilo čtyři tisíce příslušníků armádních složek. Ukázalo se, že ze všech zapojených příslušníků mezi kuřáky patřilo 40,7 %, což je oproti předchozímu roku snížení o 0,3 %. Největší podíl kuřáků má námořní pěchota a nejméně letectvo.

Ministerstvo zdravotnictví a sociálních věcí uvedlo: "Téměř polovina všech příslušníků letectva chce přestat kouřit, což je více než u ostatních vojenských složek. Zdá se, že tato skutečnost ovlivňuje celkový počet kuřáků.“

Ze všech kuřáků bylo 41,6 % vojáků a 37,9 % důstojníků. Podíl vojáků klesl o 0,6 %, zatímco u důstojníků se zvýšil o 0,4 %. Z celkového počtu kuřáků 87,8% uvedlo, že kouřili už před narukováním.

Vláda plánuje do konce února vyvinout aplikaci, která bude nabízet služby na potlačení kouření. Spuštění se předpokládá v dubnu. Ministerstvo obrany si od aplikace slibuje lepší zdraví příslušníků armády.


ZDROJ: koreabizwire.com

 

Diskuze

Momentálně nepodporujeme Internet Explorer 9