Administrativní pracovníci v Koreji trpí nedostatkem spánku

13:00 | 17.02.2020 Xiunka 1
Spánek je pro mnohé nejoblíbenější činností, která bohužel s příchodem pracovních povinností jde do ústraní.
Ilustrační foto
Ilustrační foto FOTO: pexels.com

Webový portál Saramin, který se zabývá nabídkou a poptávkou práce, provedl online výzkum 565 respondentů z řad administrativních pracovníků v Koreji. Zarážející je skutečnost, kdy 74,2 % z nich uvedlo, že trpí nedostatkem spánku. Průměrná doba spánku všech respondentů byla šest hodin a šest minut, což je o dvě hodiny a šestnáct minut méně, než je tomu v členských zemích OECD (Organizace pro hospodářskou spolupráci a rozvoj).

V roce 2016 byla průměrná doba spánku v zemích OECD až osm hodin a dvacet dva minut. Korejská průměrná doba spánku administrativních pracovníků je také o padesát čtyři minut kratší, než je doporučená doba spánku dospělých osob dle americké Národní nadace spánku.

Průměrná doba spánku byla o hodinu a půl kratší, než ve kterou administrativní pracovníci v Koreji doufají. Nejčastějším důvodem nedostatku spánku uvedeným respondenty bylo to, že často kvůli přesčasům pracují do pozdních hodin. Dále chtějí sledovat televizi, trávit čas na internetu, místo spánku věnují čas sebezdokonalování, dlouhá trasa mezi místem výkonu práce a domovem, a jako poslední nespavost.

Na otázku, zda spánek nějakým způsobem ovlivňuje jejich pracovní výkon, 56,1 % uvedlo, že ano, má významný vliv. Bylo zjištěno, že více než polovina administrativních pracovníků spí o víkendu více, aby dorovnali spánkový deficit.

Zarážející je také fakt, že až 33,2 % respondentů věnuje obědovou pauzu spánku, zatímco 22,2 % spí v prostředcích veřejné dopravy. Ze všech respondentů 17,4 % uvedlo, že snížili své společenské aktivity.

V podstatě polovina by si přála vytvoření spravedlivé podnikové kultury, která by jim umožnila opustit práci včas, tedy s koncem pracovní doby.

Jaká je vaše průměrná doba spánku?


ZDROJ: koreabizwire.com


Diskuze

Momentálně nepodporujeme Internet Explorer 9