V Koreji se nebudou muset obávat kvality vody z vodovodních kohoutků

13:00 | 19.01.2020 Xiunka 0
Stává se to velmi často. Z vodovodních kohoutků nám namísto čiré vody teče znečištěná. V Koreji bude tento problém zanedlouho minulostí.
Ilustrační obrázek
Ilustrační obrázek FOTO: pexels.com
V celé Koreji bude postupně zaveden inteligentní systém řízení vodovodů. Co to znamená? Vládní kontrolní integrovaný systém dokáže v reálném čase měřit kvalitu, tlak a množství vody, tekoucí z vodovodních kohoutků. Ministerstvo životního prostředí uvedlo, že tento inteligentní systém bude v druhé polovině letošního roku nejprve zaveden ve čtyřiceti čtyřech lokálních samosprávách, včetně Soulu a Busanu. V současné době se vládní kontrolní integrovaný systém věnuje dovršování příprav na zavedení.

Nový inteligentní systém dokáže navíc monitorovat průtoky a kvalitu vody z čistíren a zamezit tak případné kontaminaci. V reálném čase dokáže blokovat průtok kontaminované vody v případě havárie.

Občané se budou moci těšit ze dvou nových služeb, které jsou označovány jako 'Vodní koordinátor' a 'Vodní doktor'. Koordinátor vody bude navštěvovat občany doma a kontrolovat kvalitu vody, zatímco vodní doktor bude mít na starost čištění vodovodní instalace.

Očekává se, že nový systém pomůže občanům předem identifikovat problémy s kvalitou vody. Cílem je také zvýšit důvěryhodnost k vodě tekoucí z vodovodních kohoutků.

ZDROJ: koreabizwire.com

Diskuze

Momentálně nepodporujeme Internet Explorer 9