Veterinární kliniky v Koreji zatajují náklady na léčbu

13:00 | 12.01.2020 Xiunka 0
Podle průzkumu provedeného Korejskou spotřebitelskou unií, veterinární kliniky jen tak neodhalují náklady na léčbu.
Ilustrační obrázek
Ilustrační obrázek FOTO: pexels.com
Korejská spotřebitelská unie provedla minulý měsíc průzkum padesáti veterinárních klinik v metropolitní části v Soulu. Bylo odhaleno, že nejvyšší náklady se týkaly zubní péče. Nejdražší poplatek za vytržení zubu zvířete byl 35x dražší než ten nejlevnější. Zarážející ovšem byla skutečnost, že většina veterinárních klinik zatajuje náklady na léčbu, a to až do té doby, než je vše dokončeno. Pouze 18 % z těchto veterinárních klinik odhalilo náklady na léčbu předem. Zbytek neměl zveřejněné informace o cenách někde uvnitř nebo mimo veterinární kliniku.

Výdaje za domácí zvířata se tak pro Jihokorejce stávají nejvyšší částí jejich výdajů. Průměrná částka za jednu návštěvu strávenou na veterinární klinice, je zhruba 74 700 wonů (cca 1 500 CZK). Nicméně pouhých 26 % respondentů, kteří navštívili veterinární kliniku, dostalo informace o očekávaných nákladech předem.

Z tohoto důvodu Jihokorejci prostřednictvím online komunit porovnávají výdaje ještě před samotnou návštěvou veterinární kliniky. Nicméně to nedělají všichni. Někteří to nedělají, jelikož i přesto, že jsou ceníky za různé úkony zveřejněny, často jsou napsány způsobem, kterému normální člověk bez veterinárního vzdělání neporozumí.

Kolik vás zhruba stojí jedna návštěva veterinární kliniky? Jsou tyto náklady podstatnou složkou vašich výdajů?

ZDROJ: koreabizwire.com

Diskuze

Momentálně nepodporujeme Internet Explorer 9