Sexuální menšiny v Koreji se hlásí o svá práva

13:00 | 18.11.2019 Eunka 0
Skupina korejských sexuálních menšin, jejichž manželství nelze uznat podle současných zákonů, vyzývala ke zlepšení systému.
Ilustrační foto
Ilustrační foto FOTO: wikimedia.org
Skupina 1056 osob patřící k sexuálním menšinám, podala ve středu 13. listopadu Národní komisi pro lidská práva kolektivní petici a vyzvala Korejskou vládu, aby uznala práva rodinných příslušníků sexuálních menšin.

Korejská síť pro partnerství a manželská práva LGBT, která sexuální menšiny zastupuje, prohlásila na tiskové konferenci: "I když spolu budeme jíst pod jednou střechou a žít spolu několik desetiletí, jsme vyloučeni ze všech výhod poskytovaných rodinám. protože nemáme právní status." 

Skupina také vyjádřila názor, že národ a společnost by měly vytvořit základní ochrannou síť pro sexuální menšiny. Gagoonet navíc zveřejnil průzkum, který ukazuje, že sexuální menšiny v Koreji jsou diskriminovány v oblastech, jako je lékařská péče, bydlení, zaměstnání a důchody.

Podle měsíčního internetového průzkumu, do kterého se zapojilo 366 osob patřící k sexuálním menšinám, a který provedl Gagoonet, 81,8 procent respondentů, kteří měli operovaného a hospitalizovaného partnera v nemocnici, uvedlo, že zažili diskriminaci.

"V Koreji existují různé půjčky a systémy zřizující bydlení pro novomanžele a mladé lidi, ale páry stejného pohlaví jsou z toho vyloučeny," uvedl na závěr jeden homosexuální pár, který letos vstoupil do manželství.

Co o této problematice soudíte vy?

ZDROJ: koreabizwire.com

Diskuze

Momentálně nepodporujeme Internet Explorer 9