Kyberšikana a urážky rostou ve vážný sociální problém

13:00 | 22.10.2019 choi1taehee 4
Jižní Korea se po tragické smrti zpěvačky dostává blíže k problémům spojeným s kyberšikanou. Škodlivé komentáře, ponižování a urážky berou síly a nakonec i život mladým lidem po celé zemi.
Kyberšikana
Kyberšikana FOTO: needpix.com
Škodlivé komentáře na internetu začaly být vnímány jako sociální problém až po smrti zpěvačky a herečky Sulli, zdá se však, že počty případů internetového ponižování stále rostou.

Podle National Police Agency Wednesday, činil počet nahlášených případů internetového hanobení a urážek v loňském roce 15 926, což bylo o 19,3% více než v předchozím roce, kdy bylo nahlášeno 13 348 případů. Tento počet představoval pokles oproti roku 2016, kdy bylo nahlášeno 14 908 případů internetové šikany.

Od loňského roku počet dále prudce narůstá. Jen za prvních osm měsíců letošního roku bylo ohlášeno 10 928 případů internetové šikany.

Tělo 25leté Sulli, hvězdy K-popu a herečky, bylo nalezeno ve dvoupatrovém domě v Seongnamu v provincii Gyeonggi. Byla nalezena ručně psaná zpráva o jejích obvyklých pocitech, ale nebyl to sebevražedný dopis.

Skutečnost, že Sulli trpěla celý život zlé a urážlivé komentáře, byla hlášena veřejnosti a hlas sebereflexe o šíření škodlivého chování na internetu roste.

"Rostoucí počet celebrit, které se rozhodnou ukončit svůj vlastní život, vytváří společenský kompromis, že osoby, které se dopouštějí kyberšikany, musí být potrestány za šíření nepravdivých informací nebo škodlivých komentářů na internetu," uvedl policejní úředník.

Úředník dále dodal, že "policie bude přísně reagovat na škodlivé komentáře."

Myslíte, že v České republice je problém kyberšikany stejně velký?

ZDROJ: koreabizwire.com

Diskuze

Momentálně nepodporujeme Internet Explorer 9