V Tokiu povolí využívat chytré telefony ve škole

13:00 | 07.07.2019 Sachi 0
Někteří z nás si neumí představit několik hodin bez našich chytrých telefonů. V Japonsku je to normální. Nyní ale nastal převrat.
Studentky
Studentky FOTO: NicolasRénac/Flickr.com

Tokijská rada pro vzdělávání uvedla, že se rozhodla umožnit studentům metropolitních juniorských středních a středních škol, aby si do školy nosili své chytré telefony.

Co se týče základních a juniorských středních škol řízených městy a dalšími obcemi v hlavním městě, tam bude rozhodnutí ponecháno na každé školní radě. Dosud byla veškerá mobilní zařízení ve škole zakázána. Po rozhodnutí bude na řediteli každé školy, zda povolí chytré telefony ve třídách.


Školy, které se rozhodnou zákaz zrušit, vypracují pokyny a informují studenty o svých pravidlech pro používání chytrých telefonů.
 

V Tokiu už některé školy začaly povolovat používání chytrých telefonů ve třídě na zkušební bázi. Metropolitní rada navíc začala přístroje chápat jako užitečný nástroj k potvrzení bezpečnosti studentů v případě nějaké nehody či katastrofy.
 

Průzkum z roku 2018 zjistil, že 97,3 procent studentů metropolitních středních škol používá chytré telefony.
 

Ministerstvo školství ve svých pokynech z roku 2009 zakázalo studentům základních a juniorských středních škol nosit do školy mobilní telefony a omezilo používání takových zařízení ve školách.
 

Po silném zemětřesení v Osace během dopoledních dojezdových hodin v červnu loňského roku, však osacká prefektura změnila svůj názor a umožnila studentům nosit do školy mobilní zařízení jako komunikační nástroj v nouzi.
 

Ministerstvo školství letos v květnu ustanovilo komisi odborníků, která má celou věc přezkoumat.

ZDROJ:  japantimes.co.jp


Diskuze

Momentálně nepodporujeme Internet Explorer 9