Město Soul chce zabránit opouštění domácích mazlíčků [další informace]

13:00 | 22.05.2019 choi1taehee 0
Stále více lidí si pořizuje do své společnosti domácí mazlíčky, především psy a kočky. Když se pak tato zvířata nechtěně rozmnoží, často skončí na ulici. Soulská metropolitní vláda se rozhodla tento problém řešit.
Ilustrační foto
Ilustrační foto FOTO: shutterstock.com
O této problematice jsme již psali v tomto článku. Nyní přinášíme další informace.

Soulská metropolitní vláda oznámila, že bude více prosazovat lékařskou péči pro zvířata. Především se zaměří na podporu čipování a kastrace zvířat, která patří sociálně znevýhodněným osobám, aby se tak zamezilo jejich opuštění.

Úředník města Soul uvedl, že kastrace zabraňuje nechtěnému množení, předchází různým reprodukčním onemocněním a zároveň snižuje finanční zátěž sociálně znevýhodněným osobám.

Ti, kteří přežívají na finanční podpoře od města Soul, a ti, kteří vydělávají 60% středního příjmu nebo méně, mohou získat benefity týkající se domácích psů a koček.

Město těmto lidem poskytne očipování, kastraci a následné po-operační kontroly zdarma. V červnu bude tento systém testován na 200 zvířatech, služby zdarma získá ten, kdo přijde dříve. Do konce roku pak město plánuje ve fázích poskytnout tyto služby ještě pro 1000 psů.

V budoucnu plánuje město rozšířit tuto službu i pro kočky ve zranitelných oblastech, jako jsou oblasti obnovy a rekonstrukce různých budov.

„Význam vlastnění domácích mazlíčků se rozšířil díky jejich velké oblíbenosti v rodinách. Vzhledem k tomu, že počet domácích mazlíčků patřících do domácností s jedním člověkem, včetně starších osob a osob se zdravotním postižením, roste, je nutné podpořit tuto novou službu,“ řekl Na Baek-joo, vedoucí oddělení pro civilní zdraví.

ZDROJ: koreabizwire.com

Diskuze

Momentálně nepodporujeme Internet Explorer 9