V Jižní Koreji se nyní připojíte na síť 5G

13:00 | 18.04.2019 TerkaS 0
Další úspěch si na svůj účet může připsat Jižní Korea. Podařilo se jí nejrychleji spustit mobilní síť 5G, na kterou se svým chytrým telefonem brzy připojíte po celé zemi. V článku se dozvíte podrobnosti.
5G
5G FOTO: Christoph Scholz/flickr.com
Korejští mobilní operátoři spustili super rychlé mobilní internetové připojení 5G dříve, než bylo plánováno, aby se země mohla pyšnit prvenstvím ve spuštění této sítě na světě. Operátoři sdělili, že chytré telefony schopné připojit se k 5G mohou nyní stahovat data 20krát rychleji než dostupná zařízení s připojením 4G, což by teoreticky mohlo znamenat, že filmy si mohou uživatelé stáhnout téměř okamžitě. Rychlejší sítě by dle firem také zlepšily živá vysílání a streamovací služby pro hudbu a videa, protože by nabídly větší výběr služeb virtuální reality.

Sítě 5G třech korejských mobilních operátorů byly spuštěny 3. dubna v 11 hodin večer korejského času, hodiny před spuštěním sítě v Americe, operátor Verizon tuto síť spustil o týden dříve v některých částech Minneapolisu a Chicaga. Změna nastala hodinu po meetingu operátorů a vládních regulačních orgánů, kteří pozměnili zásady používání, aby mohly společnosti nabídnout službu uživatelům dříve. Nicméně, služba 5G byla nejprve dostupná jen pro pár vyvolených ambasadorů vybraných pro propagaci služby, patří k nim superstar krasobruslení Yuna Kim, již oznámilo SK Telecom jako jednu z prvních uživatelů. Běžní uživatelé v Soulu a dalších velkých městech měli přístup k této službě nejdříve v pátek 5. dubna. Poskytovatelé plánují rozšířit pokrytí 5G do 85 měst po celé zemi do konce roku.

"Vláda a soukromé společnosti se spojily, aby získaly první komerční služby 5G na světě, a to znovu dokazuje, že naše země je bez debat přední elektrárnou v informačních a komunikačních službách," řekl You Young-min, jihokorejský ministr věd a informačních technologií. Tento údajný milník je široce vnímán symbolicky. Park Tae-wan, úředník ministerstva, řekl, že označení první na světě by mohlo pomoci know-how trhu mobilního průmyslu.

Potěšila vás tato báječná zpráva ze světa technologií? Sledujete korejské vývojaře a jejich úspěchy?

ZDROJ: phys.org

Diskuze

Momentálně nepodporujeme Internet Explorer 9