Odmítají korejské školy děti přistěhovalců?

13:00 | 09.04.2019 Eunka 0
Jak jsou na tom v Jižní Koreji děti přistěhovalců? Je pravda, že je školy odmítají? Následující článek se na toto téma zaměří. 
Ilustrační foto
Ilustrační foto FOTO: Wellington College/flickr.com
Představte si, že jeden z deseti imigrantů v Jižní Koreji zažil situaci, kdy jeho děti byly odmítnuty místními školami. Ministerstvo spravedlnosti provedlo průzkum, kterého se zúčastnilo 643 imigrantů. Vyšlo najevo, že 10,4% z nich mělo zkušenost s odmítnutím dětí ve školách. 

Zhruba 5,3% respondentů uvedlo, že byli odmítnuti centry péče o děti nebo mateřskými školami, za nimi pak následovaly základní školy - 1. stupeň (3,1%), základní školy - 2. stupeň (1,1%) a střední školy (0,9%). Průzkum také ukázal, že školy odmítly děti neregistrovaných přistěhovalců (13,3%).

Další průzkum, jenž byl proveden výzkumným týmem pod vedením profesora Moon Byung-giho z Korejské národní univerzity, ukázal, že 35% dětí přistěhovalců bylo vystaveno násilí ve školách, přičemž většina incidentů se skládala ze slovních útoků (44%).

Většina, tedy 58% respondentů, uvedla, že úřady by měly poskytovat speciální vzdělávací kurzy pro děti přistěhovalců. Poptávka byla zvláště vysoká u neregistrovaných přistěhovalců (70,9%).

Dotazovaní měli také zájem o internátní školy, kde by se jejich děti mohly naučit korejský jazyk (45,9%), poté je zajímaly speciální jazykové kurzy korejštiny (44,8%) a programy pro výuku jazyka a pochopení korejské kultury (22%).

Podle průzkumu žije v současné době v Jižní Koreji zhruba 13 239 neregistrovaných dětí přistěhovalců.

ZDROJ: koreabizwire.com

Diskuze

Momentálně nepodporujeme Internet Explorer 9