Nová trať Hangzhou-Huangshan otevřena

13:00 | 03.01.2019 JoshuaTrimidal 0
Nová železniční trať vedoucí z Hangzhou do Haungshan byla slavnostně otevřena. Pokud cestujete do Číny nebo tam žijete, tak si určitě ušetříte mnoho času.
Nová železniční linka
Nová železniční linka FOTO: China Railway
Nová železniční trasa, která spojuje hlavní město Hangzhou v provincii Zhejieng na východě Číny s městem Huangshan v provincii Anhui, byla v úterý otevřena na pokyn Čínské železniční společnosti.265 kilomentrů nově vedených kolejí linky Hangzhou - Huangshan zkrátí čas na pouhých 1,5 hodiny. Dřív to bylo tři a více hodin. Společnost dodala, že se především snaží zajistit co nejrychlejší trasport i co se týká samotné Šanghaje. V Číně velké procento lidí dojíždí do práce každý den vlakem i tři hodiny. 

Nová železniční trať bude především klíčově sloužit pro turisty. Čína chce navýšit počet návštěvníků do sedmi hlavních bodů. Jedním z nich je Huangshan Mountain (5A) a pak West Lake nebo jezero Qiandao a dalších více jak 50 turistických atrakcí (4A). Ministerstvo kultury pravidelně dává všem pamatkám a místům tzv. hodnocení (rating) a 5A je nejvyšší stupeň.Tato trasa je vybavena devíti stanicemi a vlaky se zde pohybují rychlostí 250 km/h. Stavba linky začala v září 2014 a projekt byl kvůli obtížnému terénu dočasně odložen. Na trase je i několik mostů a tunelů.

Všechny stanice jsou navrženy tak, aby v nich byl znát odraz čínské kultury a čistoty. ZDROJ: China Rail, ChinaNews, TeaPost
FOTO: ​China Railway

Diskuze

Momentálně nepodporujeme Internet Explorer 9