Mistrovství světa v Taekwondu 2017 [Report]

14:00 | 10.07.2017 DEADiX 0
Od 24. - 30. června probíhalo v Jihokorejském městě Muju mistrovství světa v bojovém sportu Taekwondo pořádané každé dva roky. Tímto ročníkem se mistrovství světa opět po šesti letech konalo na půdě Jihokorejské, kde tento sport také vznikl.
Lee Dae-hoon na LOH 2016
Lee Dae-hoon na LOH 2016 FOTO: 2017worldtaekwondo.com
Obě kategorie (muži i ženy) nabídly zajímavou podívanou a výsledky. Nejvíce medailí získala domácí Jižní Korea, v celkovém počtu 10 medailí. Na druhém místě v počtu medailí byla Ruská federace (počet 7), zajímavý je počet stříbrných medailí a to 4. Třetí místo uzavírá co do počtu Spojené království s 5 medailemi. Další zajímavé medailové obohacení přišlo na straně Turecka (2 zlaté + 1 stříbrná) a Srbska (2 zlaté a to pouze ženy). Žádný jiný stát nezískal více zlatých medailí než Jižní Korea (5), Turecko a Srbsko. Z České republiky nebo Slovenska se nikdo neumístil.

V mužských nižších kategoriích zářili převážně asiaté, zejména tedy domácí. Avšak u žen to bylo trochu jinak. Tam se na prvních místech objevily i Evropanky. Například ve váhové kategorii pod 49 kg vyhrála Srbka Vanja Stankovič. Obrovským překvapením byla i výhra Jihokorejce Jeong Yun-joa, který překvapivě vyhrál zlato v kategorii muži pod 58 kg. Jeho vůbec první start na mistrovství světa dopadl nad očekávání, když porazil Rusa Mikhaila Artamonova, který byl favoritem zápasu. Nejtěžší mužskou kategorii (nad 87 kg) vyhrál občan afrického státu Niger - Abdoul Razak Issoufou. Nejtěžší ženskou kategorii, tudíž nad 73 kilogramů vyhrála Britka Bianca Walkden. Celé umístění můžete najít např. na wikipedii (anglická).Zápas Jeon Yun-joa s Mikhailem Artomonovem se strhujícím koncem.

Fanoušci Taekwonda si snad mistrovství užili a určitě se těší na další klání, které se bude konat v Manchesteru ve Velké Británii.

ZDROJE: en.wikipedia.org, 2017worldtaekwondo.com

Diskuze

Momentálně nepodporujeme Internet Explorer 9