Korejští hokejisté si zahrají v České republice

15:00 | 26.05.2017 MinYeon 0
Pokud byste se rádi podívali na spanilou jízdu korejské hokejové reprezentace, budete mít už za chvíli jedinečnou příležitost. A to přímo u nás v České republice!
Korejská hokejová reprezentace
Korejská hokejová reprezentace FOTO: newsletter.pyeongchang2018.com
Zatímco u nás je lední hokej jedním z nejpopulárnějších sportů, v Korejské republice si své fanoušky získává až nyní. Poděkovat za to můžeme především bývalému hráči NHL, Jimu Paekovi, který se korejské reprezentace ujal jako trenér, a Chung Mong Wonovi, který jakožto fanoušek tohoto sportu (s dostatečným kapitálem) investoval hodně peněz i času do jeho popularizace.

Korejský hokej se v posledních letech šplhá stále výš a zatím největším úspěchem je postup do elitní skupiny na Mistrovství světa v ledním hokeji. V roce 2018 se tak v Dánsku postaví proti Kanadě, Finsku, USA, Německu, Norsku, Lotyšsku a domácímu Dánsku. Ještě předtím tento tým ale čeká tvrdý souboj na Zimních olympijských hrách, které se tentokrát konají v korejském Pchjongčangu a kde bude ve skupině hrát i proti výběru České republiky.

Jako takový malý trénink se proto vedení týmu rozhodlo, že se korejský reprezentační tým zúčastní českého Mountfield Cupu 2017. Na tomto letním turnaji si kromě Korejců zahrají také tři týmy české Tipsport extraligy, a to Sparta Praha (která v letošním ročníku skončila na 3. místě), Mountfield Hradec Králové (4.) a Dynamo Pardubice, které skončilo až na samotném dně tabulky.

A jak šance korejského týmu vidí ředitel turnaje Robert Horyna? "Já si myslím, že budeme překvapeni. Kdo sledoval zápasy na mistrovství světa divize IA, určitě viděl, jakou sílu jejich tým má. Můj názor je ten, že má šanci turnaj vyhrát."

Mountfield Cup 2017 se bude odehrávat od 2. do 8. srpna 2017 v Hradci Králové. Pro bližší informace doporučujeme sledovat stránku Mountfield HK.


ZDROJ: sport.cz

Diskuze

Momentálně nepodporujeme Internet Explorer 9