Severní Korea mezi 5 státy, ve kterých by si měl Santa hlídat záda

12:59 | 27.12.2012 arashinka 10
Online vydání amerického magazínu 'Foreign Policy', vybralo Severní Koreu za jednu z pěti zemí, kde by si měl Santa Klaus hlídat svá záda.
Hranice Severní a Jižní Koreje, věž ve tvaru vánočního stromku
Hranice Severní a Jižní Koreje, věž ve tvaru vánočního stromku FOTO: heraldsun.com.au

Foreign Policy ve článku z 24.prosince s názvem “The World War on Christmas” řekli, že je Severní Korea oficiálně ateistickou zemí a není zde povoleno Vánoce slavit.


Ačkoli se v ústavě Severní Koreje píše, že garantuje svobodu náboženství, v době Kim Jong Ilovi smrti, se v pracovních táborech v Severní Koreji nacházelo na 50,000 až 70,000 křesťanů. Tyto údaje jsou citovány na základě získaných informací aktivistů za lidská práva.


Bylo řečeno, že misionáři, či kdokoli jiný, kdo je v Severní Koreji přichycen při distribuování Bible, či jejím tajném uctívání, může být mučen, či popraven, nebo obojí.


Foreign Policy rovněž řekli, že Severní Korea není nadšená z toho, že se v Jižní Koreji Vánoce slaví.


V loňském roce sever varoval před “nečekanými následky”, pokud vláda Jižní Koreje křesťanské skupině povolí, blízko západních hranic se Severní Koreou, rozsvítit věž ve tvaru vánočního stromu. Severokorejský režim Jižní Koreu neustále obviňuje z pokusů o rozšíření křesťanství mezi lidmi na severu.


Ostatní 4 státy, které Santu neslaví, jsou Uzbekistán, Venezuela, Kuba a Saudská Arábie. 


Zdroj: Koreanherald

Diskuze

Momentálně nepodporujeme Internet Explorer 9