Zvířecí filmový festival pobavil mazlíčky i jejich páníčky

11:01 | 07.09.2013 Eunka 16
Co takhle si zajít do kina i se svým psem a podívat se na nějaký hezký film se zvířecí tématikou? To by se mnohým z vás mohlo líbit. V korejském Suncheonu se to podařilo a my vám o tom povyprávíme.
Vezmete pejska na festival?
Vezmete pejska na festival? FOTO: Shutterstock.com
Počet Korejců, kteří mají doma zvířecího společníka, stále narůstá. A právě proto se v Suncheonu konal filmový festival zaměřený na filmy o domácích mazlíčcích. Tento festival (ANFFIS) začal 22. srpna a trval pět dní.

Návštěvníci mohli sdílet oblíbené příběhy rovnou se svými chlupatými miláčky. Jako předseda poroty byl ustanoven Kim Min Ki, producent filmů o zvířatech (Hearty Paws 2, Champ), který vyjádřil svoji hlubokou náklonnost ke zvířatům. 


Plakát k filmu Hearty Paws 2

V rozhovoru uvedl: "Snažili jsme se, aby náš festival nevypadal, jako projíždějící autobus na safari. Místo toho jsme akci navrhli tak, aby se tu mohli setkávat lidé se svými mazlíčky a poznávat se."

Na pětidenním festivalu se představilo celkem 40 filmů. Všechno to byly příběhy týkající se zvířat. Snímky byly rozděleny do pěti kategorií, včetně zahraničních, animovaných a klasických starých filmů.

Kromě promítání filmů tu však byly i další zajímavé akce. Majitelé, kteří se ujali opuštěných psů, mohli navštívit Zahradní Expo v Suncheonu, o kterém jsme psali zde. Dále se všichni mazlíčci mohli podrobit bezplatné veterinární prohlídce, a také jíst dobroty se svými páníčky v lese. 

Věříme, že si festival užili jak chlupáči, tak i jejich majitelé. Určitě to musel být báječný zážitek. A co vy? Také byste něco podobného uvítali? 


ZDROJ & FOTO: hancinema.net

Diskuze

Momentálně nepodporujeme Internet Explorer 9