PS4 vs XOne: jdeme do finále

21:00 | 02.09.2013 jiry 18
Uvažujete o zakoupení next-gen konzole? Nevíte stále, kterou zvolit jelikož se vám zdá, že každý měsíc je vše jinak? Tak přesně pro vás je tu tento článek, který přináší porovnání snad všeho, co je možné.
PS4 vs Xbox One
PS4 vs Xbox One FOTO: techoftomorrow.com
Na internetu je sice nepřeberné množství článků a informací ohledně připravovaných next-gen  konzolí, ale přeci jenom některé parametry nebyly v tu dobu ještě zveřejněny nebo potvrzeny. Stejně tak i s funkcemi, které by měly opět rozšířit použitelnost dané konzole a samotné potěšení jejího uživatele. V první části článku jsem si pro vás připravil „finální“ srovnání technických parametrů PS4, Xbox One a stávajícího Wii U. Druhá část umožní srovnání nabízených online aplikací. Následovat bude krátké srovnání obsahu, který dostanete při zakoupení konzole a při pořízení po uvedení konzole na trh a v poslední části naleznete seznam her uvedených na trh společně při zahájení prodeje samotných konzolí. Srovnání jsou ve formě jednoduché tabulky se sloupcem pro každou konzoli. Jednotlivé položky a zkratky, jsem se pokusil smysluplně přeložit, abyste nemuseli u každého řádku googlit význam. U některých položek stále není jasno nebo budou upřesněny těsně předvídáním, ale je jich již málo a nejedná se o nic závažného. Informace v tomto článku jsou získány po Gamesconu (13. - 17. srpna). Možné změny v některých drobnostech mohou být zveřejněny ještě na PEX (30. 8. - 2. 9.) nebo Tokyo Game Show (19 .- 22. září).

1. Technické parametry

2. Online funkce

Jedná se především o různé aplikace pro přehrávání videa. Ať už pro placený obsah na vyžádání ve formě seriálů a filmů až po živé přenosy ze sportovních událostí. Bohužel pro obyvatele České a Slovenské Republiky bude většina těchto aplikací v našich krajích i nadále nefunkční, proto zde Xbox One, který je prezentován jako multimediální centrum, nezíská žádnou výhodu.

3. Obsah a příslušenství při zakoupení

Tato tabulka porovnává fyzický obsah balení v den zahájení prodeje PlayStation 4, Xbox One a Wii U.
Obsah balení se bude samozřejmě lišit, pokud si zakoupíte tematicky rozšířené balení zároveň s patřičnou hrou.
 

4. Seznam her při vydání

Asi nejdůležitější aspekt při rozhodování, pro kterou konzoli se rozhodnete, bude nabídka herních titulů, které budou pro danou konzoli. Hry uvedeny v tomto seznamu budou k dispozici již od začátku prodeje patřičné konzole, přičemž X box One bude v prodeji od 22. listopadu, ale Česká ani Slovenská Republika nebyly zařazeny do seznamu pro první vlnu releasu a lze očekávat,že oficiálně do našich distribucí se dostane až začátkem roku 2014. Podobně se dá spekulovat o PS4, jelikož i zde Česká ani Slovenská Republika nebyly zařazeny do seznamu pro první vlnu releasu stanovenou na 29. listopadu pro EU.

Co se týče předprodejů, tak Sony na Gamesconu oznámilo, že překonalo hranici 1 milionu předobjednaných konzolí. Pro Xbox One odhaduji nad 400 tisíc předobjednaných konzolí v tuto chvíli. Razantní úspěšnost PS4 dokazuje i to, že na Amazonu se dostala na první místa v žebříčcích předprodejů. Osobně mám již vybráno a doufám, že stihnou nějaké kousky PS4 dovést před Vánoci i do ČR, jinak Amazon to jistí.  Doufám, pokud někdo stále váhá, že mu tento článek aspoň trochu pomůže v rozhodování.

A jaký je váš favorit?


ZDROJ: ign.com, cinemablend.com, amazon.co.uk


Diskuze

Momentálně nepodporujeme Internet Explorer 9