Advik 2013 [Report]

19:03 | 21.08.2013 Ariska 6
Předminulý týden jste se mohli zúčastnit pražské akce Advik. Je to akce plná zábavy a různých možností…
Logo Adviku 2013
Logo Adviku 2013 FOTO: advik.cz
Předminulý týden, přesně v období od 8. do 11.8.2013, probíhal v Praze Advik. Je to setkání fanoušků anime, mangy, ale i japonské kultury. To je hlavní definice, ale objeví se tu mnoho lidí převlečených za postavy z různých her či jakýchkoli jiných sci-fi či fantasy filmů.
 
Zde máte pár fotek:


Letos se akce konala v prostorách Modré školy. To byl obrovský krok dál, protože se tam konečně vejdou snad všichni lidi, oproti malým prostorám KC Zahrada z minulých let.

Můžete se tu vždy těšit na různé přednášky o anime a manze, japonské kultuře, různých hrách, ale i o sci-fi a fantasy.

Dále jste se mohli účastnit různých soutěží jako o nejlepší AMV, dále tu byla soutěž v cosplayi a cosplay divadlo a v neposlední řadě tu byla i karaoke soutěž. Důležité pravidlo pro cosplaye bylo, že musely být vlastní, nikoli kupované.
 
Zde je pár účastníků soutěží, z čehož ta první vyhrála EuroCosplay:


Velké plus pro mnoho nadšenců byl opravdu velký prostor pro hraní her, neboť tu bylo velké množství různých konzolí jako Nintendo 3DS, Nintendo Wii, DDR, karaoke, ale i spoustu počítačů, kde jste si mohli zahrát ty nejnovější hry, a japonské šachy Šógi.

Samozřejmostí jsou obchůdky, kde jste si mohli koupit spoustu zajímavých doplňků jako trička, tašky, plyšáky, plakáty, placky apod.


FOTO: Kizuoto, Grestem, Luboš Horáček, Made by Cube-o, Miki Svobodová

Diskuze

Momentálně nepodporujeme Internet Explorer 9