V Tokiu si můžete vypůjčit pejska

20:00 | 15.08.2013 Eunka 5
Domácí mazlíček rozjasní i deštivý den. A kdo ho doma nemá, může si ho vypůjčit. Nevím, jak jinde ve světě, ale v Japonsku je to velmi populární. 
Ilustrační fofo
Ilustrační fofo FOTO: Shutterstock.com
V Tokiu si můžete půjčit roztomilého chlupáče třeba na celý den. Jestlipak víte, jak to funguje? K dispozici jsou speciální půjčovny, ve kterých najdete fotografie jednotlivých hafanů hned na recepci. Tam si můžete vybrat podle vlastního vkusu. A nebojte se, výběr je veliký a rozmanitý. Od uličnických pudlíků a malých plemen, až k labradorům a větším rasám.

Pejska si můžete půjčit na několik hodin, ale pokud chcete, klidně ho můžete mít i od rána do večera. K němu vám dají vodítko, sáčky na exkrementy, knihu o dané rase nebo informační brožurku, ve které jsou rady jak o zvířátko pečovat.

Pak můžete vyrazit do parku, na výlet nebo třeba na návštěvu ke známým. Také na rande se pejsek hodí. Která dívka by odolala rozkošnému chlupáči! A nemějte obavy, že by se psi unavili. Denně se žádný nepůjčuje více než dvakrát nebo třikrát. 

Pronájem psů je v Japonsku velice moderní. Už proto, že maličké byty neumožňují chovat velká plemena a navíc mnozí lidé tráví celé dny v práci a mohou se věnovat mazlíčkovi jen výjmečně. Pak je lepší si psíka vypůjčit než ho trápit doma zavřeného. Někteří lidé si půjčovaného hafana natolik oblíbí, že si pokaždé již dopředu rezervují jen toho jednoho. 

Takže, pokud vyrazíte na návštěvu Tokia a zasteskne se vám po procházce s čtyřnohým miláčkem, neváhejte a prozkoumejte půjčovny. Alespoň poznáte, zda jsou psi v Japonsku v něčem jiní, než ti naši.


ZDROJ & FOTO: dramafever.com

Diskuze

Momentálně nepodporujeme Internet Explorer 9