Nebezpečné šaty a sexy marketing

18:00 | 10.08.2013 Eunka 4
Na Západě si lidé už víceméně zvykli na skandály způsobené neposlušným oděvem. Občas některé slavné dámě vykoukne to, co by mělo zůstat skryto. Druhý den je to v novinách a za pár dní už to nikdo neřeší. Jak je to ale v Koreji? 
Herečka Ha Na Kyung a šaty, které jí způsobily problémy
Herečka Ha Na Kyung a šaty, které jí způsobily problémy FOTO: soompi.com
Obávaná "šatová závada" je již na Západě dlouho populárním způsobem, jak se zviditelnit. A abychom byli spravedliví, tak samozřejmě to tak není vždy. Někdy jde vážně jen o nehodu. Ovšem stávají se takové nečekané věci i v Koreji? A jak je na to pohlíženo? Znáte herečky, které zažily takové neúmyslné či úmyslné odhalení? Nejvíc se v souvislosti s tím mluví o třech dámách.

Minulý měsíc zažila takový incident mladá herečka Yeo Min Jung (The Servant) na Puchon International Fantastic filmovém festivalu a hned z toho byl mediální skandál. Herečce sklouzlo ramínko bohatě vystřižených šatů a měla veliké štěstí, že měla na sobě tělovou bandáž obepínající poprsí. Uživatelé internetu ji však ihned obvinili, že jistě nešlo o nehodu. Herečka mimo jiné odhalila i prádlo vykukující z rozparku. To však bylo záměrem, jak sama přiznala. Odhalený výstřih však nazvala nehodou a trvala na tom.

 
Yeo Min Jung a její neposlušné šaty

Mnohem hůře na tom byla její kolegyně Ha Na Kyung (House With A Nice View), která v roce 2012 nešikovně upadla na předávání filmových cen Blue Dragon Awards a ukázala tak nechtěně ňadro. Následně na to se pak musela veřejně omluvit na svém twitteru. Přesto byla pobouřenými diváky nazvána exhibicionistkou.

Poslední dámou, na kterou se zaměříme, je Oh In Hye (Horse Doctor). Ta si v roce 2011 vzala na Mezinárodní filmový festival v Busanu velmi výstřední rudé šaty, které sotva zakrývaly bradavky. Kritici hned zhodnotili její úspěchy v televizi a na plátně, a protože toho mnoho nenatočila a ani v estrádách moc neexcelovala, bylo jim hned jasné, o co jí šlo. 


On In Hye a její odvážná róba

V Koreji se takové jednání, kdy celebrita odhalí své tělo pro publicitu, nazývá "sexy marketing". Jeden filmový kritik však řekl, že taková sláva netrvá dlouho a zhoršuje kvalitu veřejné korejské kultury. A pak je tu i jiná stránka věci. A to risk! Herečka, která se záměrně odhalí, může být natolik spojena se skandálem, že už ji nikdo neobsadí. 

A nyní je na vás, abyste k tomuto tématu vyjádřili svůj vlastní názor. Co si o tom všem myslíte? Zdá se vám to normální nebo přehnané? Myslíte, že jde o náhodu nebo záměr? Dá se takto získat popularita? A v Koreji?


ZDROJ: hancinema.net
FOTO: hancinema.net, infoheadline.blogspot.com, fusionculture.net 

Diskuze

Momentálně nepodporujeme Internet Explorer 9