Korejci umí s kašlem ve společnosti zatočit!

23:14 | 23.12.2012 mischa 9
Chození do divadel či na jiné kulturní akce není něco, co by dělali lidé každý den. Ale pokud už se rozhodnete trošku rozšoupnout, užít si zábavu, shlédnout zajímavé představení nebo se zaposlouchat do příjemné hudby, může zde být skrytý nepřítel - kašel.
Mátové bonbóny
Mátové bonbóny FOTO: pantrygardenherbs.com
Nen nic nepříjemnějšího, než když osoba sedící vedle vás začne kašlat či se dokonce urputně dusit a jaksi nemá v úmyslu přestat. Tak takhle si rozhodně svoje umělce nevychutnáte. Ale nebojte se, je tu řešení. Tedy přesněji pro Korejce. Centrum umění v Seoulu totiž přišlo s vychytaným nápadem: Od příštího roku se budou návštěvníkům rozdávat mátové bonbóny.

Ale počkat. Nedělá snad šustění při rozbalování ještě možná nepříjemnější hluk? I s tímto si Korejci samozřejmě věděli rady. Místo totiž klasického celofánového obalu, zvolili obal papírový.

Nemusí to zrovna působit jako převratná pomoc, ale ve skutečnosti mátové bonbóny opravdu pomáhají zmírnit kašel. Podle výzkumníků z harvardské zdravotní školy totiž žvýkání nebo cucání mátových bonbónů sklidňuje podrážděné hrdlo, a to přesně díky obsahu mentolu.Inu, možná to není zrovna jedno z těch vynálezů špičkové technologie, ale v jednoduchosti je někdy síla. Navíc rozdávat zadarmo něco do nosu a ještě pro vaše zdraví, to by se vám tady v našich krajinách asi nestalo.
Doufejme tedy, že už se přestanou Korejci kuckat a budou si moci v klidu užít svoje povyražení za kulturou.
A co na to říkáte vy? Jsou snad Korejci zase o krok blíž dobýt svými nápady svět?


zdroj: advancedtechnologykorea.com
FOTO: en.minghui.org

Diskuze

Momentálně nepodporujeme Internet Explorer 9