Opuštěná školka - Midori No Sono

14:44 | 25.06.2018 Ange 15
Midori no Sono... Už samotné jméno Midori (緑 = zelená) nám říká, jak to vypadalo v okolí. ​Školka byla zavřena v roce 1992 a od té doby tam zůstalo vše nedotčeno. Podívejme se spolu na další opuštěnou budovu neboli haikyo. 
Midori no Sono
Midori no Sono FOTO: haikyo.org
​Většina opuštěných míst už je v dnešní době dobře zdokumentována, stala se z nich turistická místa a lidé o nich objevují víc a víc. Na jednu stranu je to dobrá věc, protože by o těch místech jinak nikdo nevěděl... Ale nevýhodou je, že s každou fotkou, každým videem z toho místa mizí víc a víc tajemna... Má být přece opuštěné, no ne?Je sice těžké najít místa, kde to překypuje skutečným zážitkem... Ale přece jen taková místa ještě jsou a jedno z nich, plné vzpomínek je právě mateřská školka Midori no Sono... Sama školka má spletitou historii. V roce 1948 to bylo pouze neoficiální místo, kde se scházely děti s tím nejmenším dohledem.O 7 let později z ní udělali oficiální školku a až v roce 1962 se jim podařilo sehnat peníze, aby vybudovali stavbu, kterou tam vidíte dodnes. Leží v prefektuře Kanagawa.Zůstalo tam mnoho hraček a hudebních nástrojů, stejně tak knih. 

Jedna z nejpodivuhodnějších věcí tam je music box, který i přes ty roky pořád funguje...


V Japonsku je spousta opuštěných škol a školek, tak se v příštích článcích určitě zase do nějaké podíváme. Pokud znáte nějaké haikyo nebo tady chcete vidět podobný článek, napište. 


ZDROJ & FOTO: haikyo.org, tokyotimes.org

Diskuze

Momentálně nepodporujeme Internet Explorer 9