Anti-Zombie pevnost v Japonsku

18:29 | 28.06.2013 Ange 11
Přesně takovou přezdívku dostal opuštěný uhelný důl v prefektuře Fukuoka v Japonsku a to hlavně kvůli svému jedinečnému konstrukčnímu řešení, které se dá považovat za vysoce odolné proti útoku zombie. 
Věž uhelného dolu
Věž uhelného dolu FOTO: mlkshk.com
Teď většina z vás určitě kroutí hlavou, co je to za hloupost, ale věřte tomu nebo ne, opravdu to tak je a statisíce lidí se k tomuto tvrzení připojuje.



Dne 1. dubna 2011 uživatel s názvem "Mitsjol" nahrál fotografii uhelného dolu Shime s komentářem: "Tohle by byla skvělá pevnost proti zombie." A odezva na sebe nenechala dlouho čekat. Spousta uživatelů hned odpovídala a upravovala fotky, aby toto tvrzení vyvrátila nebo ostatní pobavila ještě víc.



Hráči Minecraftu dokonce stavěli repliky věže. 



Zatímco se z důlní šachty stala vysoce populární haikyo (opuštěná budova, ruina), tak z fotografií věže se staly předměty všech "anti-zombie" parodií a veřejných diskuzí na sociálních sítích od dubna 2011.



Trošku si ji popíšeme:
Má 47,65 metrů a samotná věž byla používaná k těžbě uhlí mezi roky 1943-1945. Jakmile se z ní stala národní kulturní památka, tak byla vyklizena a trochu osvícena. Podle odezvy turistů je struktura stále zachovalá a pro zvědavce dobře dostupná. Na světě už existují pouze 3 stavby tohoto typu, zbývající dvě jsou v Číně a Belgii. 





Aspoň víme, kam se schovat, až nějaká apokalypsa nastane, no ne? 


Zdroj: yeow.com.ar, knowyourmeme.com
Foto: yeow.com.ar, wikimedia.org, youtube.com, 
haikyoandhamburger.wordpress.com

Diskuze

Momentálně nepodporujeme Internet Explorer 9