Japonský Ceramic Land

16:29 | 27.06.2013 Ange 7
Ceramic Land... Je velký, krásný, obdivuhodný, říká se mu Japonský Louvre, ale nikdo tam nechodí. Podívejme se na něj trošku blíž a třeba porozumíme, proč byl a stále je Japonci odsuzován a zatracen. 
Ruiny Ceramic Land
Ruiny Ceramic Land FOTO: michaeljohngrist.com
Můj první článek o děsivých zábavních parcích Japonska se o tomto parku nezmiňoval a to hlavně proto, že je v úctyhodně zachovalém stavu a až na to, že působí opravdu jako město duchů, ničím jiným neděsí. Teď trocha historie...
Psal se rok 1980 a všichni investovali do zábavních parků. Připadalo jim, že v tom nemůžou selhat. Vráželi miliony do drahých konstrukcí, pozemků, pracovní síly a využívali rostoucí ekonomiky, jak jen to šlo. Se zábavním parkem přece nešlo nic pokazit.Samozřejmě až na výjimky, jako jsou třeba The Russian Village, Gulliver's Kingdom, Sports World, Takakanonuma Greenland atd. Z těchto parků se staly černé ovce, které nikdo nechtěl a nikdo se o ně nezajímal.Nebyly prodány, nebyly znovu opraveny, jen zůstaly opuštěny daleko od reality, aby si ani místní nevzpomněli, co tam bylo a ve většině případů ještě je. Nebyl důvod se o ně starat, při první příležitosti je majitelé prostě odepsali. A nač plýtvat peníze za zbourání celého parku, když tam prostě může zůstat stát, ať už se s ním děje cokoli...K těm místům patří i právě Ceramic Land, ačkoli je odolnější než ostatní. Nachází se ve městě Kyushu, které je známé pro své květinové zahrady, a tam stále stěží přežívá. Nikdo už tam nechodí, není tam žádný zaměstnanec, který by vybíral vstupné. I když ceny každý rok klesaly... z původních 3 000 jenů se dostaly na 200 jenů (cca z 600 Kč na 40 Kč).Už je to několik let, co přestal majitel kosit trávník a starat se o drahé rostliny a nechal to tam ležet pro zvířata a vandaly. Někdy opravdu zůstává rozum stát nad tím, co všechno dokáží lidé jen tak opustit. Sama bych se na to místo určitě podívala a je až obdivuhodné, že to tam není vůbec vyrabované. V něčem se dají Japonci opravdu obdivovat a v něčem zase nechápat. 

Chtěla jsem vám tohle místo aspoň trošku přiblížit a doufám, že se mi to povedlo. Je spousta míst, o kterých se moc nemluví, a tohle je právě jedno z nich. Snad se nám společně povede objevit víc pozoruhodných a dá se říct, že i temných míst Japonska a Koreje.


ZDROJ & FOTO: michaeljohngrist.com, asylum.com

Diskuze

Momentálně nepodporujeme Internet Explorer 9