Nejroztomilejší přednosta stanice na světě

15:00 | 08.06.2013 Eunka 6
V japonském městě Kinokawa mají opravdovou raritu. Na vlakovém nádraží Kishi vládne kočka. A věřte, že naprosto neobyčejná. Chcete vědět, kde se tam vzala a jaký má plat? Tak neváhejte a pusťte se do čtení.
Tama
Tama FOTO: kumachii / flickr.com
Tato kočičí dáma se narodila 29. dubna 1999 a vyrostla ve skupině toulavých koček v blízkosti nádraží. Cestující ji pravidelně krmili a spolu s nimi se o ni staral i vedoucí stanice Toshiko Koyama. 

V roce 2004 byla stanice skoro zrušena kvůli finančním problémům. Koyama však přijal kočku, která dostala jméno Tama, do služeb společnosti. Nakonec vše dobře dopadlo a nádraží lidem zůstalo. V roce 2007 byla Tama povýšena a oficiálně jmenována přednostou stanice. Její hlavní povinností je zdravit cestující a hrdě nosit nádražáckou čepici. Jako plat dostává vybrané kočičí jídlo. Vlastně je to jediná "žena" ve vedoucím postavení na místní stanici.

Díky chlupaté paní přednostce se počet cestujících zvedl během několika měsíců o 17%, takže vlastně stanici opravdu zachránila. Není divu, když takový unikát nikde jinde nemají. Lidé chodí na nádraží s nadšením a nadějí, že Tamu zahlédnou a pozdraví. Popularita kočičí dámy se ukazuje i na vzhledu stanice a vybavení. Najdete tu stánky plné suvenýrů, tři tématické vlaky a dokonce zákusky s obrázkem Tamy. 

Kde Tamu přes den najdete? Má vlastní kancelář a její pracovní doba je od 10 - 16 hodin. Pracuje i o víkendech a v průběhu let měla i asistenty. Jeden z nich se jmenuje Chibi a narodil se v roce 2000. Nyní má i učně jménem Nitama. Ten přebírá ty nejnáročnější úkoly - být roztomilý a spaní.

Až tedy jednou budete mít cestu do Japonska, kupte lahodné kočičí suchary a nezapomeňte se za Tamou do Kishi zastavit. Jistě bude ráda.
 

ZDROJ: en.wikipedia.org, blog-origin.dramafever.com 

Diskuze

Momentálně nepodporujeme Internet Explorer 9