Netradiční výzdoba v jedné z japonských škol

15:00 | 15.05.2013 Saki 11
Vyzdobit školu se dá mnoha způsoby. Každý z nás si tím aspoň na základní škole prošel. Avšak co zkusit něco netradičního? Japonští studenti z Onahami se tohoto úkolu zhostili vlastními dlaněmi a to doslova.
Třída
Třída FOTO: mymodernmet.com
Po Velkém východním zemětřesení v Japonsku vznikl projekt, známý jako Okurie. Cílem projektu bylo zkrášlit malbami budovy, které jsou určeny k demolici.

O téměř dva roky později, umělec Yosuke Tan, také známý jako Untangle, zavítal do jednoho z míst tohoto projektu. A to na střední školu Iwaki Sogo, kde se čerství absolventi, dnes v již prázdné vzdělávací instituce, shromáždili k upomínce jejich strávených let na této škole.

Použitím svých dlaní a 27 litrů barvy, studenti zanechali své otisky dlaní na zdech a oknech budovy. Vytvořili velkolepou fresku třešňových květů stromů, jinak známých jako sakury. Tento pozoruhodně dojemný kousek je vizuálním dokumentem, který je snad některými viděn, jako květiny na pohřeb budovy.Tan říká: "Stovky květin namalovali studenti otisky dlaní na zdi a okna během mrazivého ledna. Zeď, ruka, květina, zeď, ruka, květina ... Byl to srdečný výraz vděčnosti škole, kde strávili své středoškolské životy. Vrstva po vrstvě květů vytvořila řadu třešní v plném květu, přes které bych mohl cítit teplo jara skrze chladné trhliny na zdi školní budovy. Bylo to, jako kdyby nyní nepoužívaná budova odrážela teplo z lidí, kteří tam kdysi byli."

Jak se vám tato rozlučková výzdoba líbí?


ZDROJ: mymodernmet.com
FOTO: mymodernmet.com, tetoteonahama.com

Diskuze

Momentálně nepodporujeme Internet Explorer 9