KPop Dance off Prague a Japan Mini - Párty

22:20 | 09.05.2013 Monča 18
Ve dnech 4. a 5. května se v Praze uskutečnily dvě akce organizované stránkou BeHarajukuCZ. Co se dělo a jak se akce líbila se dočtete v následujícím článku.
Společná fotka zúčastněných návštěvníků na Japan Mini - Párty
Společná fotka zúčastněných návštěvníků na Japan Mini - Párty FOTO: facebook.com/Kim KwangYzumi
BeHarajukuCZ má za cíl obeznámit a inspirovat mladé lidi spíše méně známou stránkou Asie, především Koreje a Japonska. Stránka se převážně zabývá přiblížením modní a umělecké rozmanitosti těchto zemí. Pokud se chcete dozvědět více informací a třeba se i stát fanouškem této stránky, neváhejte a informujte se zde.

Obě akce měla na starost organizátorka a adminka na stránce BeHarajukuCZ, Michelle, která důvod vzniku akce okomentovala takto: "Cílem bylo především přivést k sobě jedince, kteří sdílí společny zájem a strávit spolu dynamický, ač vyčerpávající den, akce byla inspirována konceptem, který je v Asii velmi známý, kde se KPop workshopy konají na denním pořádku"

První den akce se nesl v duchu Koreje a KPopu, proto dostal název KPop Dance off Prague. Byla to vůbec první akce BeHarajukuCZ v České republice. Návštevníci tak mohli přičichnout k tomu, co taková na pohled atraktivní choreografie obnáší. 

Učení choreografií začalo již v brzkých dopoledních hodinách, tj. v 10 hodin a končilo se až v pozdních večerních hodinách (někteří jedinci zde vydrželi až do 22:30), neboť program byl velmi obsáhlý.

                 
Poznámka: Z technických důvodů neproběhlo učení choreografie Super Junior - Wonder Boy. V rámci časových možností se učily jen části sestav.

Začalo se nelehkou, přesto zajímavou sestavou k písni Lucifer od Shinee. I když se to někdy zdálo nereálné, aby se sestava zvládla, nakonec sama musím uznat, že účastnění byli natolik šikovní a poprali se s tancem velice obstojně.

"Účastníci byli opravdu skvělí a odvážní. Motivace jim určitě nechyběla, což zpětně dodávalo energii mě. I já jsem byla nervózní. Byla jsem proto ráda, že lidé byli usměvaví a otevření, což ulehčilo prolomení ledů", dodala Michelle.Druhá sestava byla k písni Good Bye Baby od miss A. I když se může zdát, že mužské zastoupení akce si nijak moc nezatancovalo, věřte, že tuto sestavu muži ovládají naprosto dokonale.
"Byla jsem fakt ráda, že kluci nad touto částí nos neohrnuli a byli přímo skvělí a zábavní. Přesně takový přístup je potřeba", prozradila Michelle.Poslední sestavou, kterou se návštěvníci akce mohli naučit bylo Hello od Shinee. I přes vyčerpání z předchozích sestav musím opět potvrdit, že se všichni snažili i z posledních sil, aby se tuto velmi veselou a zábavnou sestavu naučili. 

"To už byla část, kde jsem byla dehydrovaná a totálně zničená, čili se mi do výuky vloudilo pár chyb, což mě trochu trápilo a mrzelo, ale všichni mne se svou pozitivní náladou podporovali. Opravdu jsem byla mile překvapena, a moc všem děkuji za jejich trpělivost. Byli jsme úžasný tým a den byl i přes bolavé nohy více než úspěšný", vzkazuje Michelle.Parta skvělých a milých lidí, kteří se přišli v sobotu něco přiučit.

Druhý den, v neděli 5. května, byla již taková odpočinková akce, která nesla název Japan Mini - Párty a na které platila výzva přijít v "ne-civilu". Vše začalo v pravé poledne, kdy se sešla parta nadšenců v klubu Element, aby se dozvěděla zajímavé informace z cesty po Japonsku, kterou sama Michelle absolvovala.

Prezentace nazvaná "O tak jiné cestě po Japonsku" nabídla důležité a vzácné informace lidem, kteří sní o své cestě do Japonska, jen pořád nenašli odvahu si tento sen zrealizovat. Myslím si, že povídání bylo připravené pečlivě, zajímavě a opravdu to bylo řečeno tak, jak to v Japonsku chodí. Nejen, že účastníci dostali rady jak se připravit na cestu, co si zařídit před samotným odjezdem, ale hlavně zajímavá místa, která by rozhodně měli navštívit. Prezentace též byla prokládaná osobními zážitky Michelle, které tak perfektně doplňovaly zajímavé povídání o Japonsku.

Dalším programem bylo promítání krátkých japonských filmů, které zdaleka nebyly přímo zaměřené na anime, ale spíše na umělecky oceněné filmy.

Jedním z promítaných filmů byl Tsumiki no le (The House on Little Cubes) z roku 2008 od autora Kunio Kato. Film byl oceněn na několika mezinárodních festivalech. Získal hlavní cenu na největším festivalu krátkých animovaných filmů "Academy Award for Best Animated Film" v roce 2009.Dalším krátkým filmem byl She and Her Cat od Matoko Shinkai. Černobílý animovaný film zachycuje myšlenky kočky Chobi vůči své paní She po dobu jednoho roku ve čtyřech sekvencích. Film Right Place od Kosai Sekine v roce 2006 vyhrál cenu za "Nejlepší krátký film mladých tvůrců" na festivalu v Cannes. Pojednává o excentrikcém mladém muži, který kvůli svému charakteru má problém najít své pravé místo ve společnosti.Na něj navazoval sentimentání animovaný film Birthday Boy, jehož tvůrcem je korejský Sejong Park, avšak tvůrčí tým nese i japonská jména. Film vypráví dětskou vzpomínku samotného Sejong Parka po válce o tom, jak se dozvěděl, že jeho otec válku nepřežil.Posledním promítaným filmem bylo krátké anime Gala, které pojednává o malé vesničce, na kterou spadne neznámý objekt a o tom, jak si s tím neobvyklým objektem vesničané poradí.

Následný program byl nejspíše nejzábavnější částí, jelikož se hrály hry.

První hrou byl tzv. kartáčkový kvíz, který naprosto pobavil obecenstvo. Hra spočívala v tom, že 3 soutěžící odpovídali na otázky, zatímco jejich pomocníci měli zavázané oči a čistili jim zuby. Ale ostatně podívejte se samy na video.Další hrou měly být sumo zápasy, na které se velká část návštěvníků opravdu těšila. Ale jak už to tak bývá, ne vše se vždy podaří na 100% a tak se nakonec zápasy neuskutečnily. Nicméně pár jedinců se stihlo vyfotit aspoň s jedním sumo zápasníkem.Záložním plánem B za sumo zápasy tak byla velmi známá hra Pantonima. Porota, která vymýšlela činnosti byla nekompromisní a sama uznávám, jako jedna z porotkyní, že jsem často soutěžícím v jednotlivých situací nezáviděla. Však komu by se chtělo předvádět například nadrženého ptakopyska, těhotného Ninju v lachtanovi, homosexuální Naruto či oholenou kočku ve vesmíru? Asi nikomu. Každopádně se týmy s úkoly popraly a dokonale tak opět pobavily obecenstvo.

 
První tým vyhrál za svou rychlost v uhodnutí.

Druhý tým též vyhrál za svou originalitu a vtipnost.

Po hrách následovala krátká přednáška o možnostech jak vycestovat do Japonska, kde si předem zajistit ubytování nebo pracovní místo. Přednáška opět sloužila především lidem, kteří plánují cestu do Japonska v budoucnu. 
"Přednáška měla být takovou motivací aby lidé svůj sen o Japonsku neviděli jako nereálný a nebáli se udělat první krok", konstatovala Michelle.

No a jak se líbily akce návštěvníkům? Poprosila jsem 4 slečny aby zodpověděly tyto otázky:
1) Jaký den jsi byla na akci?
2) Na co jsi se nejvíce těšila?
3) Je něco, co tě nějak překvapilo? 
4) Líbila se ti akce nebo lituješ, že jsi se zúčastnila?
5) Půjdeš na další akce BeHarajukuCZ?

Supaishina Bisuketto Saili:
1) Druhý den.
2) Pravděpodobně na Tofu, její přednášku o její cestě po Japonsku a samozřejmě na Sumo zápasy.
3) Jup, myslím že nebude překvapivé, když řeknu, že ano. Přeci jenom jsem osobně v Japonsku nebyla a tím, že Tofu ještě k tomu jela sama, měla tolik zajímavých zážitků a informací, že by bylo zvláštní kdyby mě něco z toho nepřekvapilo. O většině věcí, o kterých mluvila jsem upřímně neměla ani tušení.
4) Jsem hrozně ráda, že jsem šla.
5) Co se další akce týče, pokud budu mít volný čas, určitě ráda půjdu.

Suzannu:
1) Byla jsem na akci v sobotu i v neděli a upřímně, obě akce stály za to. Nehorázně jsem se bavila a přiučila něco nového.
2) Těšila jsem se úplně na všechno, hlavně mě zajímalo, jak to bude probíhat. 
3) Rozhodně jsem se dozvěděla z té přednášky hodně zajímavých a důležitých informací, jak už zážitky samotné organizátorky nebo třeba co se týče práce a jak se do Japonska dostat.
4) Z obou akcí jsem byla úplně nadšená, takže vůbec nelituji.
5) Pokud budu moct, tak už se teď těším, až nějaká bude. Ano, půjdu.

Veronika Konata Vondrová:
1) Na akci jsem byla až druhý den, v neděli.
2) Samozřejmě na Tofu, konečně jsem jí poznala osobně, parádní člověk, který vám zodpoví jakoukoliv otázku. Hrozně milý člověk. Jsem ráda za její přednášku a její zkušenosti. Bylo to zábavné a o to víc, že se s námi dělila víceméně o všechno....Myslím, že historka o mini Onsenu a 85° C mluvila za vše.
3) Rozhodně informace, jak se dá získat práce v Japonsku. Vždycky jsem žila v domnění, že cizincům se v Japonsku moc nepomáhá... zvláště kdyby tam rád déle žil a pracoval...Nakonec opak je pravdou. Všechno se musí zkusit a na všechno se má říkat ANO.
4) Jsem absolutně hrozně extra moc epicky ráda, že jsem na tuto akci šla. Bylo úžasně, úžasní lidé, úžasné hry.
5) Rozhodně bych se dalších akcí ráda zúčastnila, pokud to bude možné.


Nikol:
1) Na akci jsem byla oba dva úžasné dny.
2) Nejvíce jsem se těšila na dance workshop.
3) Tak určitě mě tam překvapilo hodně věcí, protože jsem skoro nic nevěděla. Hlavně mě překvapila vymyšlená soutěž, na kterou jako jeden ze soutěžících jen tak nezapomenu.
4) Vůbec nelituji, že jsem se zúčastnila. Nejvíc jsem si to užila. Jak tanec, přednášky, soutěž, tak i společnost, která byla velice příjemná. Seznámila jsem se tam se spoustou zajímavých lidí, které někdy doufám znovu potkám, jelikož si nepamatuji jména. Sice se někdy něco nepovedlo podle přesného plánu, ale to se stává a i tak to nemělo chybu.
5) Určitě příjdu a už teď se moc těším.


Zhodnocení autorky článku
Upřímně ranní vstávání není můj dobrý kamarád a při představě, že se budu celý den mučit v tanečním studiu mne již ráno naprosto vyčerpávalo. Můj názor se ale zrazu změnil, když jsem vešla do studia a vykoukla na mne veselá osůbka jménem Michelle (přezdívka Tofu). Tento člověk mi natolik osladil život, až jsem přestala myslet na vše negativní a plně se začla soustředit na sobotní akci. 
Na nedělní akci jsem nemohla ani dospat, jak jsem se tam těšila. Atmosféra byla úžasná! Příjemný, pěkný podnik, plný milých lidí mě opět utvrdil v tom, že to bude akce jak má býti. Promyšlený program mne ani chvilku nenudil, zajímavé povídání jsem pečlivě poslouchala a u her jsem se nasmála natolik, až mi tekly slzy. 
Pokud bych měla zhodnotit oba dny akce od 1 do 5 jako ve škole, dala bych za 1*! Michelle měla akci promyšlenou, zábavnou, vtipnou, naučnou. Na lidech bylo opravdu vidět, že je dané téma baví, líbí se jim program a těší se ze zážitků organizátorky. 
Rozhodně doporučuji začít sledovat stránku BeHarajukuCZ, jelikož bych všem akci doporučila a šla bych do ní znova. Abych vás nalákala, tak už teď vám můžu potvrdit, že za nedlouhou dobu se bude nějaká podobná akce od této stránky opakovat.

V rámci článku děkuji Michelle za poskytnuté informace a skvělou domluvu na tomto článku. Též bych chtěla poděkovat dotazovaným slečnám za čas, který si našly na zodpovězení otázek. Děkuji autorům fotek, kteří je poskytli k tomuto článku. A v neposlední řadě děkuji všem návštěvníkům této akce. 
ZDROJ: facebook.com/BeHarajukuCZ
FOTO: facebook.com/Kim Kwang Yzumi; Len Tierra

Diskuze

Momentálně nepodporujeme Internet Explorer 9