Obří gumová kachna dorazila do Hongkongu

20:00 | 02.05.2013 Eunka 9
V Hongkongu se konečně také dočkali a krásná obrovská žlutá kachička přicestovala i k nim. Od 2. května do 9. června bude kotvit v přístavu Victoria Harbour.
Obří kachnička
Obří kachnička FOTO: commons.wikimedia.org
Tato žluťoučká kachnička je velmi zcestovalá. Pobývala například v Sydney, Amsterdamu, Osace a v mnoha dalších městech. V Hongkongu je však poprvé. 

Žlutou gumovou krásku má na svědomí Holanďan Florentijn Hofman, kterého tento projekt napadl v roce 2001. Vždycky toužil po cestování a tak s úsměvem říká, že kachna cestuje místo něho.

A zda je tato fešanda jen pro děti, zvláště když je Hofman sám otcem tří dětí? Kdepak! Má potěšit úplně všechny. Její optimistická barva září jako slunce a toho není nikdy dost. Byla vyrobena proto, aby šířila úsměvy a štěstí.

Autor o jejím účelu říká: "Tato kachna nezná hranice. Neví co je to diskriminace a nezaměřuje se na politiku. Je přátelská a má hojivé vlastnosti. Může zmírnit napětí a stres a je vhodná pro všechny věkové kategorie."

Když kachnička dorazila do Hongkongu, Hofman nadšeně prohlásil: "Chtěl jsem sem přijet celá léta a moje kachna to zvládla přede mnou." Dále o své drahé cestovatelce řekl: "Dává všem dospělým pocit, že jsou znovu dětmi. Vrací je do doby, kdy neznali starosti a ekonomické problémy. Pokud vás přinutí k úsměvu, budu jen rád." Kromě těchto slov vyzval každého, aby se na ni přišel podívat.

Největší plovoucí kachna je 16,5 metrů vysoká a její příští zastávkou má být nějaká oblast v USA. Přesný cíl je však tajemstvím. 

V následujícím videu můžete vidět nafukování kachničky a také se seznámit s jejím autorem.Tak, jak se vám žlutá krasavice líbí? Šli byste se na ni také podívat? Na mě působí opravdu optimisticky, jen musím uznat, že do vany by se mi teda fakt nevešla.


ZDROJ: mymodernmet.com, blog.dramafever.com

Diskuze

Momentálně nepodporujeme Internet Explorer 9