Asie reaguje na vraždu v Connecticutu

16:19 | 18.12.2012 Mei 5
Svět byl ponechán v šoku potom, co Adam Lanza zabil v Newtown v Connecticutu 26 lidí a z toho 20 dětí. Spousta známých osobností z Asie dává najevo svou soustrast a reagují na střelbu.
Ilustrační foto
Ilustrační foto FOTO: Shutterstock.com
„Byl jsem šokován, když jsem slyšel o tom, co se stalo v Connecticutu. Budu se modlit za všechny, kteří tím byli ovlivněni! Bůh s vámi všemi.“ Tweetoval Brian Joo.
 
„R.I.P malým dušičkám. Modlíme se za vás. Dnes je velmi smutný den.“ Tweetoal Jo Kwon z 2AM.
 
„Upřímnou soustrast obětem a rodinám z Connecticutu. Bůh vám žehnej a ať je s vámi mír a pohoda. Bůh vám posílá anděly. Ve jménu Ježíše.“ Tweetol Vanness Wu.
 
„Japonské sympatie jsou s americkým lidem.“ Napsal prezidentu Baracku Obamovi japonský premiér Yoshihiko Noda.
 
„Jsem v šoku. To je srdcervoucí zpráva. To musí přestat. Mé modlitby patří všem, kteří byli postiženi střelbou v americkém státě Connecticut.“ Tweetoval Kevin z U-Kiss
 
„Prosím, modlete se za děti, rodiče a dospělé zastřelených na Connecticutské základní škole. Mé srdce je zlomené.“ Tweetovala Bekah z After School.

Vzhledem ke skutečnosti, že bylo zabito tolik nevinných dětí, vzala masová vražda za srdce mnoho lidí. Z 26 lidí, kteří byli zabiti, bylo 20 malých dětí ve věku šesti až sedmi let.
 
Adam Lanza zabil nejdříve svou matku Nancy Lanza a poté se vydal na základní školu. Bylo to 14. prosince přibližně v 9:30. Potom sám spáchal sebevraždu.
 
Hrozná tragédie vzbudila debaty o kontrolách zbraní ve Spojených státech, kde je úmrtí díky zbraním větší než kdekoliv jinde na světě. Mnohé asijské země mají přísné zásady, co se týče kontroly zbraní a také mnohem méně činů zaviněných se zbraní. Mnozí věří, že díky přísnějším zbraňovým zákonům by se dalo vyhnout více incidentům.
 
Thaiské noviny "The Nation" obvinili americká media za podporu kultury, kde se objevují zbraně a násilí. „Úmyslně nebo ne, Hollywood a video hry přivádějí lidem na mysl, že zabíjení a násilí je normální a přijatelné.“ Napsal Thanong Khanthong.

Diskuze

Momentálně nepodporujeme Internet Explorer 9