Edison Chen, Lucy Liu a jiné hvězdy ve hře "Sleeping Dogs"

10:59 | 18.12.2012 Flash 5
Třetí díl série True Crime získala nového vývojáře a s ním i nový název - "Sleeping Dogs". Čínští dabéři, Hong Kong a místní hudba. Pro milovníky Asie a akčních her je hra jako stvořená.
Sleeping Dogs
Sleeping Dogs FOTO: vlastní výroba
Někteří z vás možná znají filmovou trilogii Volavka/Infernal Affairs/Mou Gaan Dou se skvělým Andym Lau v hlavní roli, z prostředí ''války'' mezi policií a triádou, kde se příběh točí kolem dvou mužů na opačných stranách barikád. Ale proč film zmiňuji? Sleeping Dogs totiž film dost připomíná, někdo by mohl říct, že v některých věcech až kopíruje. 

Pokud máte rádi filmy s Jet Lim, Brucem Lee nebo podobné, bude pro vás začátek hry přímo úžasný. Zavede vás na scénu ne příliš zdařilého obchodu s drogami, který se zvrtne, a vám nezbyde nic jiného než vzít nohy na ramena a běžet jako o život. Proskočíte si pár prosklených střech a oken, proběhnete zaplněnou restaurací a občas někoho srazíte za neutichajícího křiku policistů, kteří by byli rádi, kdybyste se zastavili a v klidu nechali odvést. To však v plánu není. Ovšem útěk se úplně nepovede a vy vběhnete přímo do rány několika policejním vozům.Co to má co společného s Infernal Affairs? Během výslechu, který následuje hned poté, co se v cele pro zadržené potkáte se svým přítelem z mládí, se vypne kamera a váš nadřízený vám sdělí, že jste úkol splnili na jedničku. Váš nový úkol: špehovat své dávné přátele a postupně je všechny dostat. Hlavní hrdina podobně jako Ian z Infernal Affairs si v průběhu času už ani neuvědomuje, že je policista, přátelé ho nutí dělat zlo a nadřízení jen přihlíží. To se odráží na jeho psychice, je více agresivní na kolegy během jejich utajených setkání a víceméně stejný jako ti lidé, po kterých jde. Jak se příběh odvíjí dál už psát nebudu, už tak jsem vyzradil až až.

Po úvodních pasážích se otevírá svoboda pohybu jako v GTA. Weie můžete ohodit do nějakých těch fešných ohozů, ze začátku spíše ranařská tílka, řetězy a později, jak Wei postupuje nahoru, se odemykají luxusní obleky. Ve hře je spousta vedlejších úkolů, věcí ke sbírání (za sošky poházené po městě, kterých je celkem 12, si můžete u vašeho trénera koupit nějaké ty nové útoky, nebo můžete hledat kufříky s penězi), možnost zakoupit si vlastní (ač původně kradené) auto a můžete také vylepšovat svůj byt, když najdete správného prodejce. Na střílení se moc netěšte, ve hře samozřejmě střelné zbraně jsou, ale hra je zaměřená převážně na pěstní souboje ve stylu filmů s Jet Lim. Pokud chcete, můžete sebrat ze země tyč, kus trubky, nebo protivníkův nůž. Dále se pak k boji dá využívat okolního prostředí, jako hodit protivníka do telefonní budky, omráčeného ho prohodit oknem, nebo rovnou přehodit přes zábradlí ze střechy budovy. Hra má poměrně inteligentní ovládání, takže se nemusíte děsit, že budete muset mačkat desítky kláves, aby Wei udělal to a ono.Hru má na svědomí Square Enix, kteří stojí například za posledním Hitmanem, Larou Croft, nebo sérií Final Fantasy. Příběh mě osobně velice zaujal a videosekvence mají filmový nádech. Co se týče dabingu, tak ten je taky velice zdařilý. Tvůrci si najali rodilé mluvčí s perfektní angličtinou, takže dabing neztrácí na věrohodnosti. Dabing mají na svědomí asijské hvězdy jako Edison Chen, který mimochodem ve zmiňovaném Infernal Affairs hraje jednu z hlavních rolí, dále světoznámá Lucy Liu, nebo Ian Anthony Dale, kterého můžete znát coby Kazuyu z filmového Tekkena.

Kompletní seznam dabérů hlavních postav

Will Yun Lee - Wei Shen (hráč)
Edison Chen - Jackie Ma (váš nejlepší přítel)
Kelly Hu - Jane Tent (policejní důstojnice, se kterou budete nejednou spolupracovat)
Tom Wilkinson - Thomas Pendrew (váš nadřízený a jako jeden z mála ví, kdo jste doopravdy)
Parry Shen - Winston Chu (dávný přítel a šéf jednoho z místních gangů)

Dále se na dabingu podíleli

Byron Mann
Robin Shou
Ron Yuan
Lindsay Price
James Hont
Chin Han
Ian Anthony Dale
James C. Mathis III
Lucy Liu
Elizabeth Sunt
Fzi Ma

Tady se můžete podívat jak dabing vypadá.


Soundtrack
Hra má skvělý soundtrack, který naprosto vystihuje styl hry. Soundtrack je podán jednak ve formě autorádia, ale hudbu si užijete i mimo ně, pokaždé vhodně k dané situaci. Například když se s někým perete, když jste v klubu, nebo když se jen tak procházíte tržnicí atd. Trochu mě překvapilo, že ve hře se nenachází jediná písnička Edisona Chena. Nejspíš jeho hudba nevyhovala drsnému duchu hry.


seznam skladeb (iTunes)

Na závěr
Hezká grafika, se kterou si poradí i starší stroje, skvělý soundtrack, ovládání, které padne do ruky po pár minutách, výborné souboje a chytlavý příběh - tak to je Sleeping Dogs. Pokud tedy někdo z vás toužil po hře, kde se podíváte do Asie, nebo jste si říkali, že Infernal Affairs by byla fajn hra, máte rádi bojová umění, anebo prostě nemáte co zrovna dělat, je právě titul "Sleeping Dogs" ten, který hledáte.

Ke hře byl natočen předfilm podobně jako k Assassins Creed 2. Ale tenhle je jenom pro ty, kteří si libují ve filmech s Jet Lim.

Podívat se na něj můžete tady(přístupno od 15 let)
FOTO:
gamefront.net
gamersyde.com

Diskuze

Momentálně nepodporujeme Internet Explorer 9