Korejci a jejich ideální křivky

21:26 | 21.04.2013 rashida 15
Už jste se možná nespočetněkrát setkali v televizi, v reklamách, na internetu či v různých článcích s termíny, jako je S-line či V-line, co si ale máme přesně pod tímto označením představit?
Han Ye Seul a její dokonalá V-line
Han Ye Seul a její dokonalá V-line FOTO: thegrandnarrative.com
Hned na začátku si je třeba uvědomit, že vzhled v Jižní Koreji (dále jen Koreji) hraje významnou roli v životě každého jednotlivce. Krása je v dnešní době téměř nedílnou součástí úspěchu – chcete získat dobrou práci, najít si partnera či zapadnout mezi vrstevníky?  Máte tu možnost, musíte ovšem splňovat určitá měřítka.Stres je na lidi vyvíjen ze všech stran, a to především z médií. Však kdo by v dnešní době nechtěl vypadat jako modelka, která na vás kouká z televizních reklam a plakátů, a samotné vaše podvědomí vám říká, že byste měli být stejní jako ona? Právě vlivem vnějších faktorů, jakými jsou korejská média a společnosti, si lidé kupují různé produkty a drží drastické diety, aby získali ideální „linie“ (tělesné tvary). Je třeba si ovšem uvědomit, že jde především o komerční tah společností k zakoupení daného produktu, který vám má k dosažení těchto tvarů pomoci.

A s kterými slovními spojeními se v Koreji můžeme setkat nejčastěji a co si máme pod nimi představit?

S-line – velká prsa a zadek tvoří tvar písmena S při pohledu z boku.

modře je označené to, co si muži představují pod pojmem S-line, zatímco červená linie představuje ženy
Modře je označené to, co si muži představují pod pojmem S-line, zatímco červená linie představuje ženy

Jednou z populárních představitelek dokonalé S-line je herečka Go Ara.
V-line – úzký a oválný obličej se špičatou bradou, který tvoří tvar písmene V.V-line má ovšem i druhý význam spojený s ženskými ňadry (propagace spodního prádla značky Venus).
W-line – prsa z pohledu zepředu (označení spojené s časopisem W Korea).
X-line – dlouhé ruce a dlouhé nohy, které jsou spojené úzkým pasem.
M-line – mužské vypracované břišní svaly.
D-line
– břicho v těhotenství.
U-line
– odhalená spodní část zad.Je dobré si ovšem uvědomit, že vnímání krásy a těla se v každé kultuře liší, tudíž když se u nás řekne S-line, tak si pravděpodobně představíme něco jiného než Korejci.

Co je ovšem na celé situaci alarmující jsou reklamy, které vybízí malé děti, aby jedly více fazolové pasty. "Nejen že je to dobré pro zdraví, ale pomůže vám získat i S-line (velká prsa a hubené tělo)." Jak ale může propagace těchto „ideálů krásy“ ovlivnit naše ratolesti?
Chcete získat dokonalou V-line? Žádný problém, stačí jen navštívit plastického chirurga a nechat si osekat čelistní kosti, nebo je tu druhá, méně invazivní metoda. Existují různé druhy speciálních masek, které obsahují kolagen a napomáhají hubnutí v oblasti brady. Jak moc je tato metoda účinná, zůstává nezodpovězenou otázkou, pokud ovšem chcete dosáhnout trvalých výsledků, nezbývá vám nic jiného, než jít pod kudlu.Už jste se někdy s těmito pojmy setkali? Co si o tomto relativně novém "fenoménu" myslíte? Podělte se s námi o vaše názory a zkušenosti.

ZDROJ & FOTO: koreatimes.co.kr, thegrandnarrative.com (1 2), chrisinsouthkorea.com, groupon.my, pusanhaps.com
FOTO: blog.naver.com, ashblueblack.wordpress.com, pann.nate.com, article.joinsmsn.com

Diskuze

Momentálně nepodporujeme Internet Explorer 9