Děsivé zábavní parky Japonska

20:00 | 15.04.2013 Ange 19
O Japonsku se docela často tvrdí, že je tam už tolik lidí, že se na sebe všude mačkají. Ale od pravdy je to daleko. 
Nara Dreamland
Nara Dreamland FOTO: anthonysmithdesign.co.uk
V Japonsku je spousta míst, kde bydlí jen pár lidí a jsou tam i místa, která prostě nechali shnít. Japonsko tato místa nazvývá: Haikyo (廃墟) a v překladu to znamená: „ruiny“.

Nejděsivější ze všech haikyo Japonska jsou právě zábavní parky. Místa, kde se měli lidé bavit, užívat si dovolenou a brát děti, se změnila v prázdná, zničená, prorezlá a děsivá místa. A zatímco né všechny opuštěné parky jsou děsivé, tak některé z nich k tomu mají opravdu blízko.

Proč tolik zábavních parků zavřeli? Proč je tu tak moc opuštěných parků?
Existuje ale spousta různých důvodů, proč se to stalo:

Větší parky a konkurence: Universal Studios a Disneyland už zruinovali nemálo menších parků. Přece, proč jít do malého parku, když můžete vidět Mickyho Mouse?
Krach: Spoustu menších parků financovaly právě banky a když vypověděly úvěr nebo zkrachovaly, tak už nebylo z čeho park uživit.
Zahraniční parky: Napříč Asií se každou chvilku otevírá spousta nových zábavních parků. A právě země jako je třeba Čína nebo Jížní Korea, mají parky, které jsou neokoukané a všichni tam chtějí.

A tak je mnoho neúspěšných zábavních parků buďto opuštěno nebo strženo. Ani to ale neodradí zvědavce, kteří se tam chodí dívat, prozkoumávat je a fotit si všechno, co uvidí.

Podívejme se spolu na nějaké ty nejděsivější zábavní parky Japonska.

Takakanonuma Greenland

Zábavní park Takakanonuma Greenland otevřeli v polovině 70. let, ale hned ho zase rychle zavřeli. Asi o 10 let později a to v roce 1986 se ho pokoušeli znovu otevřít, ale opět selhali.
Pak už park nikdy neotevřeli a od té doby jej pomalu zarůstají místní rostliny a všechno reziví. Přesto to nezastavilo neohrožené průzkumníky, kteří prolézají atrakce a riskují svůj život.Z nějakého důvodu je skoro každá fotka, kterou najdete z Takakanonuma Greenland v husté mlze. Lidé to připisují klimatu a ročnímu období. Ale i tak se dá říct, že s tou mlhou to vypadá pěkně strašidelně.


Nara DreamlandKdyž v roce 1955 poprvé otevřeli Disneyland, okamžitě to znamenalo pro ostatní problém. Moc zábavních parků, které by byly tak velké nebo podobné nebylo. V roce 1961 byl postaven Nara Deamland, a v mnoha směrech byl jako kopie Disneylandu. 

Ale v roce 1983 otevřeli Disneyland i v Tokiu a jakmile se do Japonska dostal Disney, Nara Dreamlad začal upadat. Poslední rána přišla, když Universal Studios otevřeli poblíž Osaky v roce 2001 svůj vlastní park. Krátce poté v roce 2006 se Nara Dreamland uzavřel nadobro.

Samotný park ještě pořád stojí, je převážně nedotčený a je rájem zvědavců.


Gulliver’s Kingdom

Tento park založili podle knížky Gulliverovy cesty, ve které hlavní hrdina knihy cestuje po světě a objevuje nová dobrodružství.

Bohužel ale… Gulliver’s Kingdom měl nejeden problem. Park neměl vůbec dobré sousedy.
Nejenže byl přímo vedle neslavného japonského lesa smrti Aokigahara. Ještě byl blízko města Kamikuishiki, které je domovem kultu Aum Shinrikyo, který zahájil v roce 1995 teroristický útok na Japonsko.

Netřeba dodávat, že tato oblast opravdu nikoho nepřitahovala a lidé se té oblasti prostě vyhýbali.

Park otevřeli v roce 1998. Navštívilo ho ale jen pár lidí a v roce 2001 jej zavřeli. Problém byl, že park zbourali až v roce 2007, takže po šest let zarůstal, chátral a pomalu se měnil v děsivé místo.


Koga Family LandKoga Family Land byl malý, nezávislý zábavní park, který zavřeli v polovině 90. let. Opuštěný stál téměř 20 let než jej v roce 2008 zbourali.

Na místě ale zůstala spousta různých budov, horské dráhy, restaurace i ruské kolo, které děsí okolí, kdykoli zafouká vítr.

Podívejte se na video, ať máte bližší představu, jak prázné toto místo je.ZDROJ: tofugu.com
FOTO: tofugu.com, kawaiikakkoiisugoi.com, 
anthonysmithdesign.co.uk

Diskuze

Momentálně nepodporujeme Internet Explorer 9