Psi v Číně nosí punčocháče

16:00 | 10.04.2013 Eunka 19
Zdá se, že někteří majitelé domácích mazlíčků neví, kdy je čas přestat. Vymysleli nový bláznivý trend a oblékají své psy do punčocháčů.
Psi navlečení do punčocháčů
Psi navlečení do punčocháčů FOTO: news.alternativefuse.com
Je docela běžné, že lidé oblékají své psy do různých oblečků a mnohdy je to i třeba, neboť některá plemena jsou choulostivá na chlad. V takovém případě mám však na mysli oblečky čistě funkční a vyrobené speciálně proti zimě a ne nějaké módní výstřelky na okrasu.

Tentokrát však majitelé psů zjevně ztratili soudnost, protože vznikl nový trend, a to oblékat psy do punčocháčů a bot. Uživatelé sociální sítě weibo v Číně začali nedávno nahrávat na internet fotografie svých mazlíčků v punčochových kalhotách. Mnohým ubohým pejskům navlékli i boty, a to klidně i s jehlovými podpatky.Veterináři varují, že boty na podpatku a podobné výstřelky psům nesvědčí. Psí tlapky a jejich jemné polštářky nejsou uzpůsobeny pro něco takového. Pes navíc není panenka na hraní, ale živá bytost, která má ráda pohyb a má právo na volnost. Nešetrné materiály mohou navíc chlupáče škrtit nebo škrábat. Když se do nich pes nešťastnou náhodou zaplete, může dojít i ke zranění.

A jaké jsou reakce na tento trend všeobecně? Mnozí lidé to považují za legrační, vtipné a originální. Jiní tvrdí, že je to divné nebo ponižující. A další to rovnou označují za týrání zvířat. Co si myslíte vy? Nechal by si tohle líbit náš pes? Já mohu s klidným svědomím prohlásit, že moje jezevčičí slečna by to nenosila ani za nic. A mohu vás ujistit, že se ničeho takového ani nedočká.


ZDROJ: refinery29.com
FOTO: en.paperblog.com

Diskuze

Momentálně nepodporujeme Internet Explorer 9