Kreativní klavírní schody pro chodce v Hangzhou v Číně

11:45 | 12.03.2013 Mei 5
Klavírní schody jsou vtipným a skutečně geniálním nápadem, který vymysleli lidé z The Fun Theory na základě iniciativy Volkswagnu.
Klavírní schody
Klavírní schody FOTO: Paul Lim / flickr.com
Zdá se, že nejjednodušší způsob, jak lidi přimět, aby si vybrali místo eskalátorů schody, je když jim chůzi po schodech trochu zpestříte. Proto se v hlavním městě provincie Zhejiang, v Hangzhou, ve Wulin Plaza přeměnilo 54 schodů na klavír. Zatímco chodci chodí nahoru a dolů, hrají melodii. Jsou zde černé i bílé klávesy, stejně jako u skutečného klavíru.
 
Tyto zajímavé a atraktivní schody jsou dokonce schopny zahrát různé příslušné tóny, když na ně lidé vstoupí. Takže ať už jdou lidé nahoru nebo dolů, mohou vytvořit své vlastní skutečné melodie.
 
Přesvědčit lidi, aby si vybrali zdravější variantu tak, že jim chůzi po schodech zpestříte, byl skvělý nápad. Většina z nás totiž chůzi po schodech neshledává příliš zábavnou. Takhle se ovšem stává velmi vzrušující aktivitou. Přesto, to v určitém okamžiku může být spíše nepříjemné, než zábavné. Například, když po nich jde ve stejnou chvíli 10 lidí. Zdá se ale, že tento projekt splnil svůj účel, protože podle The Fun Theory si více jak 66% lidí vybralo raději schody, než eskalátor.
 
Takže, šli byste raději po schodech, nebo se svezli po eskalátorech?


 
 
ZDROJ: designlike.com

Diskuze

Momentálně nepodporujeme Internet Explorer 9