Kočárky pro psy - nová móda v Koreji

14:11 | 15.02.2013 Eunka 7
Korejské dámy rády nakupují a chtějí mít své chlupaté miláčky s sebou. Proto tu jsou psí kočárky. Pak můžete bloudit po nákupních centrech, aniž byste mazlíčka nechali čekat doma.
psi v kočárku
psi v kočárku FOTO: Michael Brace / flicker.com
Není to zas tak dávno, kdy v Koreji znali psy jen jako hlídače, pracovní plemeno nebo surovinu na posilující guláš. Nyní obyvatelé měst běžně potkávají na ulicích načesané psíky s luxusními obojky. Paničky si je pyšně nosí v náruči nebo vedou na vodítku. Ovšem i toto začíná být staromódní. Ano, je tu nový hit! Kočárky pro psy.

Bohužel se tato novinka nesetkává jen s pozitivními ohlasy. Mnozí Korejci jsou silně proti, aby se lidé chovali ke svým psům jako k dětem. Na internetu se objevil následující výrok: "Psí kočárky?! Ještě před deseti lety jsme chytali psy a vařili z nich polévku. A dnes se naše jídlo válí v kočáře a nechá se vozit."

Jsou však i lidé, kteří si podobné vymoženosti nemohou vynachválit. Administrativní pracovnice Seo Hye Rim říká: "Mám jezevčíka jménem Timber. Je mu pět let. Každý víkend cestuju za nákupy do D-Cube Department Store v Soulu, kde se dá nakupovat se psy. Pořídila jsem si psí kočárek, aby můj pes mohl nakupovat se mnou. Je to taková moje nákupní cesta, na které se potkávám s přáteli a jejich pejsky. Společně se radujeme, nakupujeme a jíme." 

Zavedení psích kočárků je velkým hitem pro milovníky zvířat v Koreji. Ale to není všechno! Tyto kočárky nejsou jen průměrnými vozítky. Přední kola se otáčejí o 360 stupňů a návrháři při projektování dbali na to, aby si váš domácí mazlíček mohl pohodlně umístit nohy a lebedit si v pohodlíčku. 

Samozřejmě, že tyto psí kočárky můžete najít i jinde, než jen v Koreji. Znají je i v Japonsku, Singapuru nebo v USA. Přes internet si je můžete koupit i vy, pokud máte zájem. Myslíte, že by to vašeho chlupáče potěšilo? Nebo se vám to zdá už přehnané? Viděli jste někdy něco podobného i u nás?


ZDROJ: koreabang.com
 

Diskuze

Momentálně nepodporujeme Internet Explorer 9