Japonské kočky se mají jako v ráji

10:46 | 13.02.2013 Eunka 7
Patříte mezi milovníky koček? Pak se můžete nechat inspirovat. Japonci dopřávají svým kočičím miláčkům opravdu luxusní bydlení.
Ilustrační foto
Ilustrační foto FOTO: Shutterstock.com
Ti z vás, kteří mají doma kočky, si jistě vychutnají video v tomto článku. Nádherné bydleníčko, které si kočičí mazlíčci v Japonsku užívají, je záviděníhodné. Asi je na místě přát si, abychom v příštím životě vesele mňoukali a nadšeně skotačili ve výškách. 

Domy pro kočky často navrhují skuteční architekti. Například společnost Fauna+Design. Jedni majitelé si pořídili 16 koček, a tak je chtěli dobře ubytovat a dát každé z nich svůj vlastní prostor. Nezbytná byla i kočičí toaleta a možnost se vydovádět. A to nemluvíme o luxusní jídelně a zařízení na pití vody.

Japonská stavební firma Asahi Kasei zase vytvořila domov, který zahrnuje patra, skryté tunely a další vychytávky pro pohodlí i radovánky chlupatých kočičích miláčků. Dá se říci, že je to hotový ráj. Je obvyklé, že v takovém domově nechybí ani škrabadla, rozsáhlá kočičí herna, točité schodiště a odpočívadla.

V Japonsku také naleznete restaurace, kam si svoji micinku můžete vzít. I tam se v pohodě vyřádí, zalenoší si a třeba si najde i kamarády či svou kočičí lásku.

A proč jsou kočky, jejich bytečky a kočičí kavárny v Japonsku tak oblíbené? Protože lidé touží odbourat stres pomocí přítulných chlupáčů. Není nic krásnějšího než spokojená vrnící kočka, která se vám uhnízdí na klíně poté, co přijdete unavení z práce. Mnozí Japonci kvůli svému vytížení neplánují rodinu, a tak mají místo dětí kočky, které jsou nezávislé a během doby, kdy jsou majitelé v práci, se díky zbudovaným hračkám zabaví. 
Varování: Tento článek prosím raději nedávejte číst svým kočkám nebo vás budou tak dlouho otravovat, dokud jim něco podobného také nevybudujete!


ZDROJ: petshops.about.com

Diskuze

Momentálně nepodporujeme Internet Explorer 9