Oslava čínského nového roku 2016 v Praze

18:18 | 19.01.2016 Mei 0
Stejně jako loni, i letos se v Praze uskuteční velkolepé oslavy Čínkého Nového roku - roku Opice. Nenechte si ujít jedinečný program.
Čínský Nový rok v Praze
Čínský Nový rok v Praze FOTO: Událost akce na fb.com
Loni se Česká republika přidala k mnoha zemím na světě, v kterých se slaví Čínský Nový rok. Tyto velkolepé oslavy se budou konat i letos. Ovšem tentokrát ne na Staroměstském náměstí, ale na Výstavišti Holešovice v prostoru Křižíkova pavilonu a Křižíkovy fontány.

Akce se uskuteční ve dnech 6. a 7. února. Tak neváhejte a určitě se zajděte podívat. Pořadatelé slibují ještě lepší podívanou, než loni.


A co bude k vidění? 

V hlavním programu, který bude probíhat v obou dnech vždy od 13:00 do 14:30 a od 16:00 do 17:30, se představí umělecké soubory z Pekingu a provincie Hebei. Chybět nebude, stejně jako loni, ani vystoupení pražského Wushucentra.

V doprovodném programu na vás pak čeká výstava tradičních čínských lampionů a postav vojáků terakotové armády, ukázky čínských umění a řemesel, ochutnávka čínských a českých pokrmů a degustace piv regionálních pivovarů skupiny Lobkowicz.

Celý program bude v neděli v 17:00 slavnostně zakončen ohňostrojem, který přivítá rok Opice.

Areál bude oba dny v provozu od 10:00 do 19:00 hodin. 
Vstup na akci je zdarma.

Zde naleznete facebookovou událost a, na které se budete postupně dozvídat podrobné informace o programu. A zde facebookovou stránku Happy CHinese New Year Prague.
 

Připomeňme si ve videích a v galerii, jak vypadaly oslavy v roce 2015:

FOTO: AsianStyle - Mei

Diskuze

Momentálně nepodporujeme Internet Explorer 9