Slepý, bezruký a 10 000 stromů

16:00 | 17.11.2015 Saki 0
To, že hendikep není překážkou, dokazují již deset let Jia Haixia a Jia Wenqi z Číny. Tito dva pánové jsou důkazem toho, že pokud člověk chce, může vykonávat dobré skutky i přes životní nesnáze a hlavně, že ve dvou se to lépe táhne.
Haixia a Wenqi
Haixia a Wenqi FOTO: yzdsb.com.cn
Haixia a Wenqi (53) jsou nejlepší přátelé, kteří si v životě prošli těžkým obdobím. Haixia se narodil s vrozenou kataraktou neboli šedým zákalem a neviděl na jedno oko. V roce 2000 pak kvůli pracovnímu úrazu ztratil zrak i na druhém zdravém oku. Wenqi pro změnu tragicky ztratil obě ruce při nehodě, když mu byly teprve tři roky.

Oba dva se potkali v roce 2001, kdy se snažili najít si práci. Jenže se svým hendikepem měli problém něco najít. Nicméně navzdory problémům zůstali rozhodnuti žít svůj život naplno, a když jsou spolu, není nic, co by nemohli dělat.


FOTO: sina.com.cn

Od místní správy si před dvanácti lety pronajali přes osm akrů půdy v blízkosti řeky s cílem vysadit zde v rámci regenerace okolní přírody stromy. Díky tomuto si nejen zajistili skromný přivýdělek, ale i ochranu vesnice před záplavami. V okolí vesnice Yelli se jim podařilo vysadit více než 10 000 stromů! Je těžké si představit, že před pouhými dvanácti lety byly tyto pláně naplněny jen kameny a plevelem.

"Jsem jeho rukama," říká Haixia. "On je mýma očima. Jsme dobrými partnery."


FOTO: yzdsb.com.cn, sina.com.cn

Haixia a Wenqi se stali v Číně viralem (a nejen tam). Některé štědré duše jim darovali peníze na podporu jejich života a dokonce se objevila zpráva, že Haixia může díky operaci opět získat zrak na své levé oko. Tu by měl dokonce zdarma!

Co na toto přátelství říkáte? Znáte někoho, kdo se i přes svůj hendikep rozhodl pomáhat?


FOTO: yzdsb.com.cn


ZDROJ: onegreenplanet.org, mymodernmet.com

Diskuze

Momentálně nepodporujeme Internet Explorer 9