Holografická krychle "Kvantového pole X3" aneb muzeum Guggenheim Bilbao

22:03 | 03.02.2013 Saki 4
Už jste někdy nalezli fotky uměleckého objektu, po kterém jste si přáli moci cestovat zpět v čase? Tohle je jeden z nich, holografická krychle odrážející oslňující škálu barev.
muzeum moderního a novodobého umění Guggenheim Bilbao
muzeum moderního a novodobého umění Guggenheim Bilbao FOTO: blog.buzzbuzzhome.com
Japonský umělec Hiro Yamagata, který se zabývá kvantovou fyzikou a ve svých dílech pracuje se světlem, využil svých poznatků v jeho zatím nejkomplexnějším díle pod názvem "Kvantového pole X3" a uplatnil je na španělském muzeu moderního a novodobého umění Guggenheim Bilbao, v roce 2004.To sestává ze dvou obrovských krychlí, které byly pokryty holografickými panely. Laserové paprsky byly promítnuty do panelů, které odráží a lámou světlo v oslnivou škálu barev. Jak muzeum uvedlo: "Překročení přirozené hranice lidského vnímání, práce světelných částic viditelných pouhým okem ve fascinující hře světla a tvarů."

Uznáván jako průkopník moderního laserové umění, Yamagata jednou řekl: "Naše vizuální vnímání je omezena na 0,38% vyzařovaného slunečního světelného spektra. Ačkoli je to pro lidi přirozené věřit, že vnímají všechno, je tady docela dost přírodních jevů, které si naše smysly prostě neuvědomují."

Co na toto "Kvantového pole X3" říkáte?

ZDROJ: mymodernmet.com
FOTO: mymodernmet.com

Diskuze

Momentálně nepodporujeme Internet Explorer 9