Korea opět žije!

14:00 | 07.08.2015 TerryALS 14
Turismus opět stoupá poté, co se vydalo prohlášení o tom, že MERS je na ústupu a nehrozí žádné nebezpečí. Vláda se rozhodla dávat zájezdy zdarma.
Ilustrační foto
Ilustrační foto FOTO: Shutterstock.com
O velmi nebezpečném viru MERS jsme vás již informovali v červnu. Od té doby se situace v Koreji zmírnila a nedávno dokonce vláda vydala prohlášení, že se lidé nemusejí nákazy obávat. Tato zpráva potěšila především turisty.

Pro zvýšení počtu turistů se několik organizací rozhodlo začít s plánem na obnovu turismu, který bude trvat sto dní. Během této doby budou hlavní turistické organizace v Koreji, včetně letecké společnosti Korean Air, pořádat soutěže, ve kterých mohou lidé vyhrát zájezd do Koreje zdarma. Cílem je takto znovu posílit zájem o cestování do Koreje, především do Soulu a Busanu. Součástí tohoto plánu je i pozvání pro 150 mezinárodních zpravodajů, kteří budou moci během čtyřdenního výletu prožít vše, co hlavní město nabízí a prostřednictvím svých článků poté nalákat více turistů. Fanoušci K-popu se také mohou těšit, a to hned na tři velké festivaly, které se budou v následujících měsících pořádat.


ZDROJ: kbs.co.kr, tourism-review.com

Diskuze

Momentálně nepodporujeme Internet Explorer 9